У Франківську запустили біокотельню потужністю 4 МВт

В Івано-Франківську на вулиці Тролейбусній,40А запрацювала біопаливна котельня потужністю 4 МВт.

Проект реалізували коштом Європейського банку реконструкції та розвитку, передає Голос України

Оновлена котельня, яка зараз є найбільшою з комунальних у західному регіоні, що використовує альтернативні джерела палива - деревну щепу, грітиме один із найбільших спальних районів Івано-Франківська - "Пасічну".

Литовська фірма "Енерстена", яка перемогла у тендері, встановила потужний котел власного виробництва.

Як зазначає представник литовської компанії Ігор Ляпін, котельня використовує дві системи: котел з топкою та економайзер. «Димові гази, які викидає котел, мають температуру 160-180 градусів - економайзер забирає їх тепло і нагріває воду у тепломережі, - пояснює фахівець. - Таким чином у атмосферу випускаємо димові гази з температурою 50 градусів».   

Відтак, мешканці понад 50 житлових будинків, дві школи, два дитячі садки, а також інші будівлі мікрорайону "Пасічна" безперебійно отримуватимуть не лише тепло, а й гарячу воду.

Примітно, що в рамках виконання проекту з модернізації і реконструкції котельні у «Пасічній» тепловики отримали новий барабанний подрібнювач деревних відходів. «Максимальний діаметр колоди, яка перероблюється на тріску, до 600 мм, продуктивність - до 120 куб. м деревини за годину», - уточнюють комунальники.

Передбачається, що найближчим часом під використання біопалива в Івано-Франківську будуть переобладнані ще дві котельні, зокрема, на вулиці Сухомлинського, яка обслуговуватиме мікрорайон "БАМ". 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка