У Франківську запрацювала лабораторія виробництва енергії з побутових відходів

В Івано-Франківську запрацювала перша на Західній Україні лабораторія виробництва енергії з побутових відходів.

Приміщення пристосоване для наукових дослідів відкрили у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу в рамках проекту "Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні", передає westnews

«Лабораторія визначатиме енергетичну цінність твердих побутових відходів, - пояснив координатор проекту, проректор університету нафти і газу Максим Карпаш. – Калориметром досліджуватимемо теплотворну здатність всіх фракцій відходів: матеріалів біологічного походження, які розкладаються, і тих, які не розкладаються, приміром, пластику».

Такі дослідження критично необхідні для оцінки економічної та інвестиційної привабливості побудови сортувальних ліній, сміттєспалювальних заводів, біогазових установок, наголошує координатор проекту.

Лабораторне обладнання обійшлося у понад 40 тисяч євро.

Українські фахівці співпрацюють та переймають досвід в колег з Угорщини, Румунії та Словаччини.

"Бенефіціарами є румуни, зокрема, румунський університет, який надавав нам свої рекомендації та методики, а ми адаптували їх під українські реалії, - розповідає учасниця проекту, доцентка кафедри екології Теодозія Яцишин. - Наша команда відвідала полігон у селі Рибне для відбору проб: паперу, біовідходів, скла, пластика".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка