У Фінляндії пропонують пожити у хатині з нульовим впливом на екологію серед недоторканої природи

У Фінляндії пропонують пожити серед недоторканої природи у мобільній хатині, яка не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Есо-будиночок Nolla (з фінської - "нуль") сконструював фінський дизайнер Робін Фальк в рамках кампанії Journey to Zero, ініціатором якої виступила фінська компанія Neste, передає Responsible Future.

Хатина площею 10 кв. м встановлена на одному з найпрекрасніших островів у архіпелазі Гельсінкі – Валлісаарі. Це привабливе місце для проживання на лоні природи розташоване у безпосередній близькості від центру фінської столиці - весь шлях займає 15 хвилин переправи на човні. На острові можна повноцінно відпочити від повсякденного життя розслабитися і дистанціюватися від щоденних справ і обов'язків.


Nolla має мінімальний вуглецевий слід. Компактне і повністю мобільне житло, в якому поміщається два ліжка і яке можна розібрати і перевезти в інше місце за бажанням, освітлюється і забезпечується електроенергією завдяки сонцю. Nolla немає водопроводу – до найближчого джерела прісної води необхідно пройти 700 метрів. "Така відстань змушує нас замислитися над тим, скільки води нам справді потрібно", - зазначають у Neste.

Мешканці Nolla зобов’язані використовувати лише натуральну косметику, яка знаходиться всередині, і дотримуватись рослинної дієти за Zero Menu.

Мешканцям еко-будиночка дозволяється виливати воду після вмивання чи душу у землю, де вона фільтрується через ґрунт і замикає водний цикл.

У Nolla періодично живуть відомі блогери, представники соціальних медіа, митці та фотографи, які випробують на собі мінімалістичну розкіш і популяризують проект і свідоме ставлення до природи. Усі охочі ж можуть орендувати хатину на Airbnb. Також можна взяти участь у конкурсі Neste та виграти ніч на Vallisaari.

Цього літа отримати досвід проживання серед майже недоторканої природи можна й на острові Лідьо, який входить до Стокгольмського архіпелагу. Нещодавно на острові встановили еко-будиночок Nolla в рамках проекту Neste Zero Island.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка