У Фінляндії запрацює перший в Північній Європі завод з переробки текстилю

У 2021 році в фінському місті Пайміо запрацює перший в Північній Європі завод з масової переробки одягу та текстилю. Завод зможе переробляти 12 тисяч тонн матерії, яка інакше опинилася на звалищі – це приблизно 10% текстильних відходів в Фінляндії, повідомляє recycling-magazine.

Отримана вторсировину з натуральних і синтетичних волокон буде використовуватися для виробництва пряжі або тканин, а також фільтрів і ізоляційних матеріалів.

За даними Європейського агентства з навколишнього середовища, в середньому на європейця припадає 26 кілограмів нового одягу і домашнього текстилю в рік. З них переробляється лише 1-2% (при цьому окремо збирається близько 50% текстилю, але в основному він направляється на благодійність, а надто поношені речі викидаються). Тим часом, виробництво нового текстилю знаходиться на 4-му місці в ЄС за обсягом необхідних ресурсів (після виробництва їжі, житлових послуг і транспорту).

Використання вторинної сировини в ЄС зростає: за даними Євростату, за останні 15 років європейські виробники стали використовувати в 1,5 рази більше перероблених матеріалів. Це одна з найважливіших складових так званої економіки замкнутого циклу, яка дозволяє економити природні ресурси і знижувати шкідливий вплив на навколишнє середовище.

Щороку лише у Фінляндії утворюється близько 100 мільйонів кілограмів текстильних відходів. Повторне використання цього матеріалу може зменшити вуглецевий слід текстильної промисловості та значно зменшити використання природних ресурсів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка