У Фінляндії молочна ферма відкриє автозаправку на біогазі

У Хаапавесі(Фінляндія) молочна ферма відкриє станцію для заправки автомобілів біогазом виробленим з тваринницьких відходів.

Проект з використання біогазу в якості палива для транспорту реалізує фінська молочно-промислова компанія Valio у рамках програми скорочення вуглецевого сліду молока концерну до 2035 року, передає dairynews

«На ферма у Хаапавесі, де живе 180 корів і яка поставляє на завод Valio молоко для виробництва сиру Valio Oltermanniў, вже15 років працює установка з переробки гною в біогаз, який використовується для виробництва електрики і обігріву ферми, - зазначають у компанії. - До кінця року установка буде модернізована і доповнена заправною станцією для заправки молоковозів, а також приватних автомобілів».

При цьому планується, що тільки половина виробленого на біогазовій станції палива буде використана для транспорту. Згідно з попередніми підрахунками, отриманого за рік біогазу вистачить для заправки 85 пасажирських автомобілів, кожен з яких міг би подолати 20 000 км шляху (або, в цілому, 1.67 мільйонів км).

За словами старшого віце-президента концерну Valio Юха Ноусіаінен, керівника проекту вуглецево-нейтрального ланцюжка молока, використання палива, виробленого з гною, для заправки транспортних засобів - нове для Фінляндії рішення, яке дозволить знизити навантаження транспортної системи на навколишнє середовище завдяки заміні викопних видів палива.

«Ферма сім'ї Вуоренмаа у Хаапавесі - хороший приклад того, як фермери можуть стати частиною вирішення глобальних проблем людства, - каже він. - Переробка гною у біопаливо дозволяє знизити вуглецевий слід ферми приблизно на чверть або на одну п'яту, в залежності від умов підрахунків, а також розширювати бізнес і отримувати додатковий дохід».

Біогазову автозаправку у Хаапавесі планують ввести в експлуатацію до кінця 2020 року.

У Фінляндії щорічно утворюється близько 15 мільйонів тонн гною, в процесі зберігання якого виділяється "звеселяючий газ " - оксид азоту - один з парникових газів. В цілому на фермах Valio у Фінляндії працює 20 станцій з переробки гною в біогаз, який використовують для виробництва електроенергії та обігріву.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка