У Естонії віртуальна електростанція зменшить витрати на опалення і вентиляцію в офісах

У Естонії комерційні та офісні будівлі зроблять частиною енергетичної системи для розумного споживанням електроенергії за допомогою віртуальної електростанції.

Інноваційне рішення тестує Eesti Energia разом з Талліннським технологічним університетом, передає energyland.info

Потужне опалювальне, вентиляційне та охолоджуюче обладнання, на яке припадає основна частина витрат з утримання комерційних і офісних будівель, підключать до енергосистеми за допомогою віртуальної електростанції Eesti Energia і управлятимуть ним відповідно до поточних потреб енергосистеми Естонії таким чином, щоб скоротити витрати на опалення та вентиляцію без шкоди для якості повітря у приміщеннях.

"Найбільш зелена енергія - це енергія, яка не була вироблена, - каже керівник з розвитку бізнесу Eesti Energia Алекс Каска. - Щоб забезпечити надійність енергопостачання та енергобезпеку, тобто, щоб у приміщенні було тепло і світло, потрібно максимально використовувати інтелектуальні пристрої або зробити інтелектуальнішим наявне обладнання, що безсумнівно, дешевше, ніж будувати резервне обладнання за мільйони євро".

Центральним елементом рішення є віртуальна електростанція Eesti Energia, інтелектуальні пристрої та алгоритми цифрового обміну даними, які можуть у режимі реального часу реагувати на потреби мережі і розраховувати вільну потужність обладнання будівлі для покриття цих потреб.

При управлінні опалювальним і вентиляційним обладнанням найголовніше – комфорт людей і здоровий внутрішній мікроклімат. «Ми об'єднали бачення послуг майбутнього Eesti Energia та інноваційні рішення з дослідницькою компетенцією вищого рівня TalTech, з метою розробити корисну і зручну для клієнтів послугу, яка разом з тим надаватиме підтримку енергосистемі», – сказав Алекс Каска.

"Співпраця з Eesti Energia дає можливість розробити і протестувати додаток, який дозволить управляти технічними системами будівель відповідно до того, що відбувається на ринку електроенергії, - сказав професор TalTech Мартін Тальфельдт. - Залучені дослідники з шести дослідницьких груп факультетів інформаційних технологій та інженерних наук, знання яких допомагають забезпечити у будівлях хороший мікроклімат і безпеку, а також інтеграцію різних технічних систем один з одним і з віртуальною електростанцією».

Промислові підприємства вже можуть підключати свої великі пристрої до віртуальної електростанції. Залежно від сфери діяльності та обладнання, за допомогою послуги можна буде знизити витрати на електроенергію до 15% на рік.

«Нова послуга могла б управляти технічними системами будівель таким чином, щоб при цьому зберігалося зручність для користувачів і здоровий внутрішній мікроклімат, - зазначають у компанії. -Підключення будівель до енергосистеми та інтелектуальне управління дозволяє зменшити їх вплив на навколишнє середовище і збільшити кількість відновлюваної енергії у мережі».

Частка відновлюваних джерел енергії в енергосистемі постійно зростає, але коли немає вітру, і не світить сонце, розумне управління потужним електрообладнанням може покрити хоча б частину потреб в енергії без необхідності запускати електростанції або купувати більш дорогу електроенергію на ринку.

Електромобілі та теплові насоси для побутових споживачів, що входять в асортимент продукції Eesti Energia, вже через кілька років стануть частиною енергосистеми, що допоможе фонду будівель стати ще більш енергоефективним.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка