У Ефіопії розробили вежу, яка здатна збирати 80 літрів чистої питної води щодня

Команда з Ефіопії звела конструкцію, яка не потребує енергії і здатна щодня збирати 80 літрів чистої питної води з повітря.

Зроблену на 100% з біорозкладаних і переробних матеріалів вежу розробили в рамках проекту Warka Water, передає Велика Епоха

Пристрій призначений для збору питної води з атмосфери (збирає дощ, туман і росу) і функціонує тільки завдяки природним явищам, таким як гравітація, конденсація і випаровування.

Вежа спроектована так, що її легко побудувати за допомогою простих інструментів, не застосовуючи будівельні риштування або електроінструменти, пояснюють розробники. «8 чоловік можуть зібрати вежу за 4 тижні, а потім команда з 16 чоловік встановлює її за один день, - зазначають у команді. - Пристрій складається із шести модулів, які монтуються один над іншим знизу вгору».

Конструктори вивчили місцеві технології будівництва, народну архітектуру і стародавні, забуті традиції. 

«Ми звернули увагу на ті види комах і рослин, які навчилися виживати в найнесприятливіших умовах на Землі і розвинули здатність збирати воду з повітря та зберігати її, - пояснюють у команді. - Це надихнуло на створення нового пристрою - одна вежа може постачати від 40 до 80 літрів чистої питної води щодня».

У повітрі завжди міститься певна кількість водяної пари, незалежно від температури навколишнього середовища чи вологості, пояснюють розробники. «Це дозволяє отримувати воду з повітря практично в будь-якій точці світу, але найкраще встановлювати Warka Tower у місцях з високою вологістю, - наголошують вони. - Потужність водозбору залежить від метеорологічних умов».

На даний час проекти водної башти Warka є в Ефіопії, Гаїті і Того.

Назва проекту походить від назви дикого гігантського фігового дерева, що росте в Ефіопії. Як і дерево, вежа Warka стає "наріжним каменем" для місцевої громади, а також частиною місцевої культури і екосистеми.

Вежа не лише забезпечує людей водою, але і створює місце, де люди можуть збиратися під тінню купола для спілкування і дружніх зустрічей.

Наразі Warka Water розробила декілька концепцій дизайну і побудувала 12 повномасштабних прототипів для тестування різних матеріалів у різних умовах навколишнього середовища.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, у Ефіопії 1,1 млрд людей не мають доступу до чистої води. Основною причиною поширення хвороб у цій країні є відсутність систем чистої води та санітарії. Через воду забруднену відходами людей і тварин щороку від діареї та інших хвороб, таких як пневмонія і малярія вмирає багато дітей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка