У Дублянах сонячні панелі виробляють на 30% більше електроенергії

Біля Львова в академічних стінах Аграрної академії фіксують покази ефективності роботи сонячних фотоелектричних модулів, перевіряють силу вітру і вимірюють отриману потужність з тепла землі. Ця робота виконується в рамках навчальних курсів, на котрих студентів готують до практичного впровадження відновлювальної енергії.

Одним з перших цікавих елементів, котрий виготовлений вже кілька років тому, став мобільний автономний сонячний водонагрівач. Колектор виготовлений не з вакуумних трубок і не з допомогою мідних трубок і плити-поглинача, як у традиційних плоских колекторів.  Нагрівною частиною колектора є одна сторона прямокутного нержавіючого баку, в котрому й нагрівається вода для побутових потреб. Змонтований цей колектор на пересувній рухомій рамі. На ній же вміщено сонячний електричний модуль і акумулятор, котрі забезпечують ще й слідкування за сонцем (за допомогою датчиків, контролера  і міні-електродвигуна).

2.jpg
                 
Мобільний колектор вдень може нагріти 100 л води, а ввечері його можна закотити в приміщення, приєднати патрубки накидними гайками і користуватися гарячою водою. Ще й буде освітлювати приміщення протягом цілої ночі за допомогою енергії акумулятора, котрий заряджався вдень від сонячної панелі.

А цього року студенти з викладачами виготовили і випробували ще один пристрій, котрий дозволив  отримати в Дублянах рекордний вихід електроенергії з сонячної електричної панелі. Виявилося, що вироблено електроенергії таку кількість, котру можна отримувати тільки в південних районах України, де суттєво більше сонячної енергії. На Виставці, присвяченій Європейському тижню сталої енергії, котрий проводився в червні у Львові, студенти демонстрували установку, котра працювала за принципом «соняшника». Кожен раз, коли повертали конструкцію від сонця, вона за незначний час знаходила перпендикулярність панелі і сонця, що дозволило генерувати протягом дня електроенергії на 36% більше, ніж при знаходженні панелі стаціонарно.

3.jpg 4.jpg
   
Тут і далі займаються розробкою і перевіркою засобів перетворення сонячної, вітрової та геотермальної енергії у механічну, електричну та інші види енергії для використання в технологічних процесах аграрного виробництва, житлово-комунального господарства та побуті.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: