У Дрогобичі та Червонограді побудують біогазові станції на очисних спорудах

У Дрогобичі та Червонограді(Львівська область) побудують біогазові станції на очисних спорудах.

Об’єкти зведуть у рамках проекту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна» і переможцем якого стала Львівська обласна державна адміністрація, передає loda.gov.ua

Очисні споруди Дрогобича та Червонограда були обрані як найбільш придатні для виробництва біогазу після оцінки всіх підприємств водопровідно-каналізаційних господарств області , яка була проведена компанією AFRY Ukraine спільно з представниками Департаменту екології та природних ресурсів та Департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА у лютому.

Загалом був оцінений потенціал 30 очисних споруд у 8-ми містах Львівської області для можливого виробництва біогазу області.

Фінська компанія-підрядник виготовила техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке передали в ЛОДА. Вартість проекту – 95 тис євро. На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз.

«Одним із пріоритетів у нашій роботі є впровадження заходів із зменшення залежності від газу, його заміщення альтернативними, відновлюваними джерелами енергії, - зазначив директор Департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван. - Ми розглядаємо цей проект, як один із складових у частині забезпечення ефективного енергетичного використання ресурсів і готові всіляко сприяти його реалізації».

Окрім оцінки стану очисних споруд, був зроблений огляд інституційної та правової бази ринку перетворення біологічних відходів на енергетичні об'єкти (у тому числі спалення, біогаз та компостування), підготовка фінансової моделі, економічний та фінансовий аналіз для запропонованого місця проекту, загальний огляд необхідних дозволів та домовленостей для будівництва зазначеного інвестиційного проекту, а також розроблена стратегія розвитку та довгострокових інвестицій, концептуального рішення щодо установок для перетворення органічних залишків у тепло (електроенергія/біогаз).

Цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України виступило партнером проекту для надання консультативної та організаційної допомоги.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка