У Дніпропетровську встановили пробну партію вуличних світлодіодних ліхтарів українського виробництва

У Дніпропетровську вулицю Яворницького обладнали світлодіодними енергозберігаючими світильниками. 

Обласний центр отримав сім світлодіодних ліхтарів у рамках пілотного проекту з модернізації системи зовнішнього освітлення, реалізація якого передбачена міською програмою з енергозбереження та енергоефективності на 2013-2016 роки.

Як зазначають у департаменті промисловості, підприємництва та інвестицій Дніпропетровської міськради, один із вітчизняних виробників енергозберігаючих світильників встановив 7 нових 100-ватних світлодіодних ламп безкоштовно, аби місто змогло наочно пересвідчитися в ефективності та надійності енергозберігаючого зовнішнього освітлення.

Згідно з попередніми підрахунками, витрати на електроенергію по вулиці Яворницького скоротяться на 30-50%. Передбачається, що стійкі до перепадів напруги світлодіодні вуличні ліхтарі забезпечать у 2,5 рази більший світловий потік, не будуть мерехтіти та не потребуватимуть обслуговування. На додачу, такі лампи мають сертифікат відповідності у Європейському Союзі та Україні. Наразі вартість одного світильника, роботу якого виробник гарантує протягом 5 років, становить 3,5 тис. гривень. 

Як зазначають у мерії, доцільність встановлення світлодіодних енергозберігаючих ліхтарів на вулицях Дніпропетровська буде визначено за результатами випробувань.

Експерти запевняють, що перехід на виключно світлодіодне освітлення до 2020 року дозволить Україні зменшити споживання електроенергії на 36,7 млрд. кВт/год. Така економія забезпечить вивільнення 11 блоків теплових електростанцій та, як результат, скоротить викиди вуглецю в атмосферу на 5,3 млн тонн. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: