У Дніпрі створять еко-патруль

У Дніпрі запрацює громадське формування з охорони навколишнього середовища. Члени еко-патруля виявлятимуть порушення, складатимуть протоколи та спільно з поліцією проводитимуть перевірки. Їм видадуть посвідчення і зброю, але перед цим патруль пройде спеціальний вишкіл, інформує сайт Vgorode.

Збирає «еко-армію» дніпровський еколог Тетяна Лампика, яка наполягає на розширенні повноважень екологічного патруля.

«Громадське формування – вже трохи інша структура з іншими правами. Вона дозволяє перевіряти документи, зупиняти транспортні засоби. Член формування має право самостійно складати протоколи про порушення і адміністративні протоколи».

Стати членом еко-патруля зможуть далеко не всі, хоча збори будуть відкритими.

«Записатися не зможуть люди з судимістю, люди, які неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності, наркозалежні, люди, які мають довідку про психологічну нестійкість і так далі. А в іншому ми можемо набрати будь-яку кількість учасників, але головне – не менше 10 осіб, – розповіла еколог».

Після відбору, учасники мають пройти спеціальні курси і скласти іспити в Національній поліції. Лише після успішної здачі іспитів видаватимуться посвідчення. Також члени еко-патруля мають право носити засоби індивідуального захисту: сльозоточиві балончики, травматичну зброю.


Еко-патруль може стати як основним місцем роботи, так додатковим заробітком. Організація працюватиме не тільки за рахунок внесків чи пожертв: закон дозволяє фінансувати її з місцевого бюджету, а якщо співробітники залучені з якоїсь іншої організації, то за рахунок преміювання цих підприємств. Спершу зарплата буде не менше мінімальної (3200 гривень).

Мешканців Дніпра закликають звертатися в еко-патруль, якщо ви стали свідками дій, що можуть зашкодити навколишньому середовищу міста: (099) 430-12-90 – еколог Тетяна Лампика і (098) 541-25-72 – Еко-патруль Дніпра.


«Повідомляти можна про все, що пов'язано з порушенням правил благоустрою міста. Спалювання, викидання, перевезення відходів, рубка зелених насаджень. Скиди відходів у водні об'єкти. Це може бути все, що завгодно, аж до діяльності комунальних підприємств та їх підрядників. Також порушення правил і окремими громадянами міста. Такі заходи ми будемо проводити спільно з дільничними».

Зараз кожен дніпрянин може отримати 100 гривень, якщо повідомить про забруднення навколишнього середовища в поліцію і разом з правоохоронцями складе протокол. Номер адмінпротоколу – гарантія отримання коштів.

«Це свого роду тренінг для місцевого жителя, щоб він не просто кричав про забруднення, а сам зупинився, витратив свій час і допоміг поліції, – каже Тетяна».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка