У Данії потрапила до суду справа про горщик, який біологічно розкладається

Суд Данії визнав горщик, який для повного компостування повинен пройти обробку у промисловій установці, не повністю біорозкладним.

Позов на компанію PlantPaper/Sungrow подала конкуруюча фірма, за інформацією якої продукт продавався як такий, що повністю розкладається у навколишньому середовищі і не залишає мікропластику у ґрунті, передає AgroXXI

Етикетка на зробленому з кукурудзяного крохмалю горщику не пояснювала, що для компостування товар повинен пройти обробку у промисловому обладнанні.

"Якщо б тільки компанія зазначила, що матеріал вимагає промислового компостування, клієнти могли б вирішити для себе доцільність придбання такого продукту , чи варто купувати продукт, - пояснив обвинувач у залі суду. - Покупець повинен знати, що горщик у ґрунті не буде розкладатися і не перетвориться на компост, а матеріал, з якого він виготовлений, залишиться у грунті".

Як результат, суд заборонив PlantPaper рекламувати ємності для розсади і квітів, як біорозкладні і компостовані на 100%. Суддя наголосив, що продукт не може продаватися як «100% біорозкладаний», «повністю біорозкладаний», «100% компостований», «не залишає нічого, крім повітря і води», «не залишає у грунті ніякого невидимого мікропластика», «нічого не залишає».

Суд постановив, що етикетка на горщику може містити згадки екологічних вигод, але тільки якщо вказується, що продукт потребує промислової переробки.

За словами генерального директора PlantPaper Карстена Сторгаарда, тип матеріалу, з якого виготовлений горщик, не вкладається ні в один сучасний стандарт. «Наш продукт Plantpaper U1 виготовлений з нового та інноваційного матеріалу Ingeo - 100% волокна на біооснові, яке може бути "розроблено" для різних кінцевих застосувань, - пояснив він. - Судове рішення підриває наш намір пропонувати альтернативи пластику».


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка