У Данії побудували для вирощування зелені 14-ярусну вертикальну ферму на енергії вітру

У приміщенні колишнього складу неподалік від Копенгагена відкрилася найбільша в Європі вертикальна ферма, що працює від енергії вітру.

Проект реалізувала тайванська компанія YesHealth Group у партнерстві з Nordic Harvest, датським стартапом, який вже побудував найбільшу вертикальну ферму в Китаї, передає hightech.plus

У закритій будівлі площею 7000 кв. метрів з 14 ярусами алюмінієвих ящиків, що йдуть під стелю, будуть вирощувати до 1000 тонн латуку, капусти і пряних трав на рік. Вся енергія, необхідна для штучного освітлення грядок — а це 20 000 світлодіодних ламп, розроблених YesHealth — буде надходити від численних датських вітрогенераторів.


«Ми пропонуємо більш стійкий спосіб виробництва їжі цілий рік, на місці, не шкодячи природі, - сказав засновник Nordic Harvest Андерс Ріман. - Ми повертаємо виробництво їжі назад у міста, де тепер можна вирощувати зелень на набагато меншій площі, оптимізувавши простір у висоту».

У найбільшій у Європі вертикальній фермі все автоматизовано - за рослинами доглядають роботи, а щоб уникнути порушення умов виробництва зал буде більшу частину часу герметично закритий.


Витрата води при цьому знижується на 90-95% у порівнянні з традиційними методами. Рослинам не потрібні штучні добрива, пестициди або інші токсичні речовини. У першій половині наступного року очікується урожай близько 200 тонн, але до кінця 2021 ферма повинна вийти на 1000 тонн продукції на рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка