У Чугуєві мешканцям компенсують 95% вартості утеплення багатоповерхівок

У Чугуєві (Харківська область) жителі чотирьох ОСББ витратять на енергоощадні заходи лише 5% від повної вартості, повідомляє otb.com.ua.

Пільгова термомодернізація житлових будинків передбачена спільним проектом ПРООН/ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", право на участь у якому місто вибороло у нелегкому змаганні.

Під час інспектування об'єктів, які підпадають під програму, координатор з розвитку громад Джеміле Умерова зазначила, що Чугуїв відповідає багатьом критеріям: 

- досить активна місцева влада, 

- створено чимало об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, 

- жителі готові брати участь у співфінансуванні.

Передбачається, що програма ПРООН забезпечить 50% фінансування вартості кожного проекту, міськвиконком візьме на себе ще 45% і тільки 5% становитимуть внески членів ОСББ. Кожен об’єкт обійдеться в середньому у 215 тис. гривень.

У 9-поверхівці по вулиці Харківській планують встановити у під'їзді металопластикові вікна та внутрішні двері. В інших будинках мають намір капітально відремонтувати дахи та утеплити фасади.

Крім ОСББ, під програму енергозбереження у Чугуєві підпали також два навчальні заклади.

За словами Джеміле Умерової, кошти на проведення енергоощадних робіт місто отримає найближчим часом. Представники міжнародної організації сподіваються, що співпраця з міською владою у питаннях розвитку місцевої громади матиме довгострокові перспективи.

Примітно, що окрім Чугуєва, право на участь у проекті МРГ у Харківській області виборола Мерефа.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка