У Чорнобильській зоні побудують сонячну станцію за надані Іспанією кіотські кошти

На території Чорнобильської зони мають намір побудувати наземну сонячну електростанцію за кошти уряду Іспанії, сплачені у рамках співпраці з Україною за Кіотським протоколом.

Територію, на якій буде зведено СЕС, україно-іспанська делегація оглянула 26 березня, передає menr.gov.ua.

Проект було схвалено наприкінці минулого року.

«Це продовження реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які Україна отримала від Іспанії, переуступивши свої квоти на викиди парникових газів, - повідомила Директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України Світлани Гринчук за результатами робочої поїздки до зони відчуження у складі україно-іспанської делегації. – Ці кошти можуть бути використані лише для реалізації проектів, які забезпечують скорочення викидів парникових газів та мають соціальний ефект і сприяють розвитку відновлювальної енергетики, як сонячні електростанції».

У 2016 році Мінприроди вдалося відновити співпрацю з урядом Іспанії, яка була "заморожена" майже 10 років тому, відколи Міністерство сільського господарства, харчування та навколишнього середовища Іспанії викупило в України так звані «одиниці установленої кількості викидів парникових газів» на 30 млн євро.

Наприкінці 2018 року в Прип'яті на території Чорнобильської АЕС ввели в експлуатацію сонячну електростанцію, встановлену на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, над 4-м атомним енергоблоком. Електростанція виробляє 1024 МВт-год електроенергії у рік.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка