У Чилі закриють останню вугільну станцію у 2022 році

У Чилі у комуні Коронель планують вивести з експлуатації останню вугільну електростанцію Bocamina до 31 травня 2022 року.

Прискорити закриття об’єкту прийняли рішення дочірні компанії групи Enel - Enel Chile S. A. ("Enel Chile") і Enel Generación Chile S. A. ("Enel Generación Chile"), передає Energyland.info

Зокрема, блок I виробничої філії Bocamina планують вивести з експлуатації до 31 грудня 2020 року, а блок II - до 31 травня 2022 року.

Зокрема, Enel Generación Chile звернеться до Національної енергетичної комісії Чилі (CNE) для отримання дозволу на виведення з експлуатації вищевказаних блоків станції - Bocamina I (128 МВт) і Bocamina II (350 МВт) - в період до 31 грудня 2020 року і до 31 Травня 2022 року відповідно. Відключення блоків, для якого необхідно отримати дозвіл, було прискорено у порівнянні з початковим планом Enel Generación Chile, опублікованому у Національному плані з декарбонізації, підписаному разом з Міністерством енергетики Чилі 4 червня 2019 року.

Згідно з цим планом, відключення блоку Bocamina I було заплановано до кінця 2023 року, а відключення BocamIina II - не пізніше 2040 року.

«Ми будемо першою енергетичною компанією в Чилі, яка повністю вийде з вугільного сектора, продовжуючи при цьому безпечно нарощувати відновлювані потужності, беручи до уваги певні переваги з екологічної, економічної та соціальної точок зору», - каже Антоніо Каммісекра, голова глобальної генерації в Enel.

Чиста балансова вартість двох блоків Bocamina становить приблизно 790 мільйонів євро на рівні групи Enel, включаючи пов'язані з цим витрати на демонтаж. Рішення рад директорів Enel Chile і Enel Generación Chile можуть спричинити за собою визнання знецінення активів, що входять до складу вищевказаної чистої балансової вартості. Фінансові наслідки цього рішення будуть відображені у піврічному фінансовому звіті групи Enel на 30 червня 2020 року.

Проте, будь-яке знецінення активів у результаті очікуваної зупинки двох блоків Bocamina ніяк не вплине на дивідендну політику Enel, яка передбачає виплати, пропорційні чистому прибутку від звичайних видів діяльності групи, на яку таке знецінення не зробить ніякого впливу.

Вищезгадана ініціатива відповідає меті групи Enel щодо повної декарбонізації своєї генерації до 2050 року. У зв'язку з цим група працює над завершенням поетапного повного виведення вугільних потужностей до 2030 року. Крім того, до 2022 року група Enel прагне наростити свої потужності ВДЕ до 60 ГВт у порівнянні з 46 ГВт введених в експлуатацію у даний час.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка