У Чилі будують сонячну станцію баштового типу площею 146 га

У Чилі у районі Антофагаста, у пустелі Атакама, будують сонячну теплову електростанцію баштового типу з дзеркальними концентраторами потужністю 110 МВт.

Проект Cerro Dominador, схвалений чилійським урядом у 2013 році, реалізує консорціум створений компанією Abengoa Solar Chile, філією багатонаціональної компанії Abengoa Spain, та Acciona, передає kosatka.

Станція концентрованої сонячної енергії (CSP) розташована на 146 гектарах. 252-метрова башта оточена вигнутими 10 600 геліостатами, які спрямовують сонячні промені у одному напрямку незважаючи на добовий рух Сонця і нагрівають теплові трубки з рідиною. Отримана з води пара приводить у рух турбогенератори, які і генерують електроенергію. У башті використовуються розчини солей, здатні акумулювати значну кількість денної сонячної енергії і задовольняти попит на неї ввечері або вночі. Сіль розплавлялася протягом 56 днів і циркулювала між гарячими, з температурою 560ºC, і холодними, з температурою 290ºc, резервуарами. Сіль накопичуватиме енергію вдень і забезпечувати додаткові 17,5 годин роботи станції протягом ночі.

Чиста електроенергія, яка виробляється підприємством, дозволить щорічно економити 640 000 тонн вуглекислого газу. 

У лютому 2018 року, після того як Abengoa завершила будівництво фотоелектричної секції потужністю 100 МВт, завод почав свою роботу. У травні EIG Global Energy Partners закрила фінансування у розмірі 758 мільйонів доларів, і Abengoa в партнерстві з Acciona відновила будівництво і виконала другу фазу секції CSP, яка відбулася у червні 2018 року. Серед фінансуючих організацій-Natixis, Deutsche Bank, Société Générale, ABN AMRO, Banco Santander, Commerzbank і BTG Pactual.

У лютому 2020 року було розпочато процес плавки 45 000 тонн солі. Соляна суміш була виготовлена компанією sqm mining company (Sociedad Química y Minera, Чилійський хімічний постачальник добрив, йоду, літію і промислових хімікатів).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: