У Чернівцях встановили 16 пілотних сонячних панелей для освітлення вулиць

У трьох мікрорайонах Чернівців підключила вуличні ліхтарі до сонячних панелей.

Проект реалізує ЧМГО "Бізнес-центр" у партнерстві з департаментом житлово- комунального господарства Чернівецької міської ради у рамках програми ЄС "Угода мерів - Демонстраційні проекти", передають versii.cv.ua

Зокрема, 16 пілотних сонячних панелей встановили на стовпах вуличного освітлення на вулиці Руській, бульварі Героїв Крут та на вулиці Я. Налєпки в Садгорі.

Загалом проект передбачає встановлення майже 4,2 тис. світлодіодних вуличних ліхтарів замість старих, заміну майже 130 км зовнішніх ліній електромереж і 33 шаф керування вуличним освітленням. Наразі розробляється проектно-кошторисна документація для проведення робіт з подальшої модернізації вуличного освітлення. Наразі вже проведений енергоаудит мереж, ламп вуличного освітлення і споживання енергоресурсів.

Ліхтарі працюватимуть в автоматичному режимі й на центральний пункт надходитимуть дані з обліку електроенергії та інформація про ймовірні виникнення несправностей.

Завдяки реалізації проекту збільшиться річна економія електроенергії, зменшаться витрати міського бюджету на утримання обладнання, зменшаться викиди вуглекислого газу.

За умовами програми ЄС "Угода мерів - Демонстраційні проекти", Чернівці отримують грант ЄС, який покриває 80% вартості робіт, решта - кошти з міського бюджету.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка