У Чернігові збудують велоінструктуру європейського зразка за 95 млн грн

За три роки у Чернігові мають намір збудувати велоінструктуру європейського зразка за 95 млн гривень.

Розроблений за участю громадськості проект був затверджений виконавчим комітетом міської ради 19 січня, передає Чернігів Пост

Як зазначив начальник Управління житлово-комунального господарсва Ярослав Куц, у Чернігові планують прокласти 186 кілометрів велодоріжок(прибережні стежки, веловулиці, паркові вулиці) та встановити 20 тисяч охоронюваних велопарковок.«Вздовж прибережної зони побудують вело-, гідро- та скейтпарки, які приваблюватимуть до обласного центру туристів, - розповідає комунальник. – В рамках проекту також пропагуватимуть здоровий спосіб життя, проводитимуть уроки «дружнього» поводження з велосипедистами на дорозі для водіїв автотранспорту та навчатимуть дітей від 8 років їздити на велосипеді по дорозі».

Загалом проект покликаний зробити велосипед основним громадським транспортом для якомога більшої кількості чернігівців.

Як розповів один із розробників, член громадської організації "Простір згоди" Геннадій Добровинський, над програмою розвитку велосипедного руху працювало 50-70 проектувальників Чернігова.

72 з 95 мільйонів гривень необхідних для реалізації Програми розвитку велоінфраструкрутри виділять з міського бюджету Чернігова, решту коштів передбачається залучити з інших джерел.

Після прийняття депутатами Програми розвитку велоінфраструкрутри, ремонти доріг у Чернігові необхідно буде проектувати вже з велодоріжками, зауважив мер міста Владислав Атрошенко. В свою чергу Ярослав Куц зазначив, що ремонт на вулиці Лісковицькій буде проводитися вже із врахуванням велодоріжки. «Переробляти треба буде буде лише вулицю Мазепи та Шевченка», - уточнив комунальник.

За словами міського голови, велосипедній інфраструктурі необхідно приділяти увагу.

«Програма розвитку велоінфраструкрутри, бюджет якої на цей рік складає 20 мільйонів гривень, буде фінансуватиметься по можливості, - наголосив міський голова. – Оскільки на 2017 рік бюджет розвитку Чернігова складає всього 235 мільйонів гривень».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: