У Чернігові встановили 100 напівпідземних контейнерів для роздільного сміття, Житомир – на черзі

У 2019 році у Чернігові встановили 100 напівпідземних контейнерів для роздільного сміття.

Проект реалізувала житомирська компанія Elkoplast-Україна, передає Times.Zt

«Незабаром обласний центр планує замінити сміттєві контейнери по всьому місту", - зазначають в компанії.

У напівпідземних контейнерах вміщається максимум 1 тонна сміття, тому для вилучення відходів не знадобиться важкий кран. Для вивозу такого сміття фірма пропонує спеціально оснащену машину МАЗ вартістю у 3,5 млн грн. Ця машина за раз забирає вміст двох баків, тобто близько 2 тонни сміття.

"Один напівпідземний контейнер замінює три звичайних, - наголошують у Elkoplast-Україна. - Він нейтралізує неприємні запахи навколо себе, а також закриває тваринам та людям без постійного місця проживання доступ до відходів – як результат сміття не розкидається».

У Житомирі напівпідземні контейнери для роздільного збору відходів планують встановити в мікрорайоні Сурина гора (Малікова). «Декілька років тому ми разом радником мера Житомира Юрієм Антиповим розробили проект впровадження напівпідземних контейнерів на Малікова, - пояснив представник житомирської компанії Elkoplast-Україна. – Однак Через брак фінансування міська рада тоді його відклала».


Житлово-комунальна комісія також розглядала варіант підземних контейнерів, однак відхилила його через значно вищу вартість і проблеми з обслуговуванням взимку: така система буде блокуватися через сніг, лід та намерзання.

«На Малікова встановлено 14 майданчиків зі збором сміття, тому однієї машини для вивозу не вистачить, - зазначають комунальники. - Вартість одного такого контейнерного майданчика складає близько 70-80 тис грн та не включає вартість проєктної документації й установки».

Члени комісії одноголосно проголосували, щоб винести рекомендацію для розгляду питання на сесії Житомирської міської ради.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: