У Черкасах екоактивістка створює майстерню з переробки пластикових відходів

У Черкасах Ліда Криштоп разом із друзями створює майстерню із переробки пластикових відходів.

Проект 21-річної екоактивістки покликаний переконати містян у ефективності правильного поводження зі сміттям, передає Vikka.ua.

"Ми з друзями зібрали машину для подрібнення нетоксичного пластику за 5 тисяч гривень: виграти грант не вдалося, тож довелося вкадати власні кошти, - розповідає Ліда Криштоп. – Установку виготовили протягом місяця».

Машину із переробки пластику екоактивісти робили в домашніх умовах за аналогом проекту майстерні датського дизайнера Дейва Хакенса "Precious Plastic", пояснює черкащанка. «Ми скористалися розробками датчанина, який не патентував проект, бо зацікавлений у розвитку роботи зі збереження екології», - зауважує Ліда Криштоп.

Аби запустити майстерню на повну потужність, необхідно зібрати ще 3 машини, на які потрібно 30 тисяч гривень, продовжує екоактивістка. «Поки ж маємо тільки шредер, - каже дівчина. – Також проект передбачає машину з виготовлення пластикової нитки, з якої можна виготовляти різні вироби, приміром, чашки, та машину для переплавки і заливки пластику у форми».

Черкаські екоактивісти використовують для виготовлення прикрас та іграшок нетоксичний пластик. "Переробляємо кришечки з пластикових пляшок з цифрою 2 та кодом HDPE - це означає, що пластик не такий токсичний, як ПЕТ-пляшки, - пояснює Ліда Криштоп. - Якось пустили на шредер розібраний на запчастини принтер з нетоксичного пластику - подрібнили десь за годину".

Проект "Precious Plastic Cherkasy" почав першим у місті використовувати пластик як вторинну сировину для створення нової продукції.

Наразі Лідія Криштоп, яка кілька років переймається організацією роздільного збору сміття у обласному центрі та екосвідомостю земляків, мріє створити у Черкасах арт-простір, завдяки якому жителі міста могли б на власні очі побачити, що відходи можуть служити довго.

"Прагну довести черкащанам, що пластик - це цінний ресурс, - каже дівчина. - Наразі більшість не розуміє, навіщо сортувати відходи, а якщо ми створимо простір, куди люди зможуть приносити пластикові відходи і спостерігати, як вони перетворюються на щось корисне, то зявиться мотивація».Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка