У Чехії порахували у скільки обійдеться підтримка відновлювальної енергетики?

Відповідь на питання «Скільки коштує впровадження відновлювальної енергетики?» підготували в Чехії, адже країна ретельно впроваджує проекти заміщення традиційних енергетичних ресурсів на альтернативні джерела для виробництва електроенергії та тепла. Державний Комітет Контролю підрахував витрати, які понесе бюджет до 2030 року на підтримку відновлювальних джерел енергії. Ця сума складе 36 мільярдів доларів (розрахунки проведені на основі поточного курс чеської валюти). Найдорожче обійдеться підтримка сонячної енергетики.

Зроблений й аналіз бюджетної підтримки за попередні роки (2011-2014). Вже профінансовано допомоги на суму 5,5 мільярдів доларів. Така підтримка не дала різкого, співрозмірного з фінансуванням, росту виробництва енергії з альтернативних джерел. На прикладі 2013 року проведений аналіз показав, що 2/3 коштів підтримки віддано на сонячну енергетику, а її відсоток у відновлюваній енергії склав тільки 22%.


Незважаючи на такі дані, чеські урядовці і далі передбачають суттєво підтримувати відновлювану енергетику. Щорічні доплати до «зеленої енергії» будуть складати суми в розмірі два мільярди доларів. Такий план передбачається на основі європейських нормативів, які зобов’язують впроваджувати нові види енергії у всіх країнах-членах Європейського Союзу. І суми, передбачені сьогодні, напевне будуть вищими в майбутньому, на що вказує практика попередніх років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: