У Чехії почали виробляти скраплений біогаз з харчових відходів і цукрової тростини

На заправках Чехії з'явився зріджений вуглеводневий газ біологічного походження.

Як повідомила чеська Асоціація зрідженого вуглеводневого газу (CALPG), за хімічним складом біо-ЗВГ ідентичний традиційному нафтовому автогазу, що дозволяє змішувати обидва види палива, передає biz.censor.net.ua

Продукт, який в даний час поставляється на чеський ринок, зроблений з харчових відходів і цукрової тростини, а його викиди по всьому технологічному ланцюжку більш ніж на 80% нижче, ніж у викопного ЗВГ.

"Єдина різниця у порівнянні зі зрідженим нафтовим газом - це спосіб виробництва, - пояснив голова асоціації Іван Індрачек.

Біо-ЗВГ дозволяє скоротити викидів CO2 на 90% у порівнянні з рідким викопним паливом протягом циклу свердловина - резервуар. У порівнянні з іншими альтернативними видами палива він легко транспортується і зберігається. Крім того, для його дистрибуції можна використовувати вже наявну інфраструктуру - традиційний викопний автогаз є найбільш поширеним альтернативним паливом у Чеській Республіці.

«Днями ми отримали перші 15 тонн біо-ЗВГ, які будуть розподілені на наші заправні станції у суміші зі звичайним викопним зрідженим вуглеводневим газом», - розповів Іржі Карлик з компанії Primagas, що входить у CALPG.

За оцінками CALPG, у Чеській республіці налічується близько 170 тис. автомобілів, що використовують автогаз у якості палива.

За даними Міністерства навколишнього середовища, їх дещо більше - приблизно 200 тис. згідно зі статистикою Мінтрансу, минулого року на автогаз було переобладнано майже 6 тис. автомобілів. Заправитися зрідженим вуглеводневим газом можна приблизно на 950 АГЗС.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка