У Британії запустили автобус з фільтром для очищення повітря

У місті Саутгемптон, що розташований на південному узбережжі Великої Британії, курсує автобус з вбудованим на даху фільтром для очищення повітря.

Незвичайну модель лінійки Bluestar запустила британська компанія Go-Ahead, яка поставляє автобуси у більшість регіонів Туманного Альбіону, крім столиці, передає naked-science

Новий автобус покликаний покращити якість повітря у одному з найбільш забруднених міст Сполученого Королівства, яким став Саутгемптон за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Кількість дрібних частинок сажі у повітрі перевищує допустимі норми і викликає проблеми зі здоров'ям і передчасну смерть містян. Однією з основних причин такого забруднення стали численні автомобілів на дизельному паливі.

Фільтр для нового автобуса виготовила компанія Pall Aerospace, яка спеціалізується на обладнанні для літаків і морських суден. Фільтр на даху автобуса — бар'єрний, який затримує частинки бруду з повітря, таким чином очищаючи його. Примітно, що повітря очищається під час руху автобуса і опиняється за ним. При цьому робота фільтра ніяк не позначається на пасажирах автобуса.

«Ця пілотна модель демонструє, що автобуси можна розглядати не тільки як громадський транспорт, але і як рішення проблеми якості повітря у місті», — зазначив глава Go-Ahead Девід Браун (David Brown).

За словами розробників, автобуса здатний на своєму маршруті очищати повітря на висоту до 10 метрів упродовж всього року. «Такий транспорт відчутно змінить загальний екологічний стан міста, - зазначають у компанія Go-Ahead. - Якщо всі машини лінійки Bluestar оснастити фільтрами, то повітря у Саутгемптоні повністю очищатиметься 16 разів у рік».

Підвищиться якість повітря – і життя людей буде набагато кращим, вважають у компанії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: