У Британії супермаркет переробляє зіпсовані продукти в електроенергію

Всім знайома картинка заповнених полиць і холодильників у великих мережевих продуктових магазинах. Не бачимо зворотнього боку процесу продажів продуктів харчування, де завжди появляються непродані залишки, котрі вже не придатні до використання, де є просто відходи (технологічні і технічні). Частина продуктів і виробів втрачають термін придатності. Цікавинкою є те, що це не завжди стає витратною частиною для маркету.

Торговий комплекс мережі Sainsbury’s, котрий розміщений в Уест-Мідлендс (Кеннок, Великобританія) відмовився від використання електроенергії із звичайної електромережі на користь біопалива. Харчові відходи з торговельної мережі передаються на утилізацію за допомогою анаеробного гниття, що організовує компанія по утилізації відходів Biffa.

Тієї енергії, котра продукується Sainsbury’s, вже достатньо для щорічного освітлення 2500 будинків. Тепер вже є і магазин, котрий повністю забезпечує себе електроенергією від власних відходів. Неякісні чи знищені продукти транспортуються за допомогою грузовиків на сусідній завод Biffa, де їх переробляють в біогаз, котрий використовують для виробництва електричної енергії, яка направляється в супермаркет по 1,5-кілометровії лінії електропередач.

Відсутнє транспортування на звалища будь-яких відходів і тут завжди шукають нові способи для їхньої переробки і подальшого використання. Sainsbury’s стала першою компанією, котра здійснила повну енергетичну незалежність магазину в Кенноку. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка