У Британії запустили найпотужнішу у світі приливну турбіну

У Шотландії ввели в експлуатацію приливну турбіну потужністю 2 МВт.

Установку Orbital O2 запустила на Оркнейських островах компанія Orbital Marine Power 22 квітня, передає eenergy.media. 

Турбіна O2 має 74-метрову конструкцію корпусу з двома мотогондолами потужністю 1 МВт на кінцях висувних опор. 10-метрові лопаті дають O2 понад 600 квадратних метрів площі для захоплення поточної приливної енергії.

«Турбіна O2 здатна виробляти електроенергію для задовольняння енергопотреб близько 2000 домогосподарств у Великобританії і компенсувати приблизно 2200 тонн викидів CO2 на рік», - зазначають у Orbital Marine.

Операцією з транспортування 680-тонної приливної турбіни з Порту Данді у річку Тай за допомогою баржі керувала Osprey Shipping Ltd. Це був перший спуск судна з Данді з моменту закінчення суднобудування більше 40 років тому.

Компанія TEXO Fabrication з Абердіна відповідала за будівництво турбіни, яке почалося у другій половині 2019 року. В рамках проекту було залучено близько 80 робітників.

Після підключення до Європейського морського енергетичного центру Orbital O2 стане найпотужнішою діючою приливною турбіною у світі.

«O2 є чудовим прикладом британських інновацій у сфері чистих технологій, а зібрана нами конструкція стала надихаючим прикладом того, чого може досягти ланцюжок поставок у Великобританії навіть в умовах пандемії», - каже генеральний директор Orbital Ендрю Скотт.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка