У Британії запустили накопичувач енергії потужністю 50 МВт

У Великобританії у Південному Йоркширі ввели в експлуатацію найбільший накопичувач енергії потужністю 50 МВт та енергоємністю 75 МВт*год.

Проект у Теркрофті реалізували компанія Flexitricity, що спеціалізується на дослідженнях у сфері гнучкої енергетики (flexible energy), та інвестиційна компанія Gresham House Energy Storage Fund, передає energy-storage

Накопичувач енергії допоможе системному оператору Великобританії National Grid ESO в забезпеченні балансу попиту і пропозиції на електроенергію.

В даний час накопичувач енергії Thurcroft бере участь у механізмі балансування (Balancing Mechanism, BM), метою якого є балансування попиту і пропозиції електроенергії (потужності) в енергосистемі Великобританії у режимі реального часу.

Участь у BM вже стає звичайним джерелом доходів для власників накопичувачів енергії у Великобританії. Диспетчерський центр Flexitricity здійснює цілодобовий моніторинг роботи обладнання Thurcroft і відповідним чином змінює режим роботи накопичувача (заряд/ розряд).

«Підвищення гнучкості енергосистеми є надзвичайно важливим фактором у процесі декарбонізації енергетики, а накопичувачі енергії є відмінним джерелом гнучкості енергосистеми, - говорить директор Flexitricity Енді Лоу. - У поточному році до енергосистеми Великобританії було підключено кілька великих накопичувачів енергії, що забезпечило для національного системного оператора можливість більш оперативного реагування на виникаючий небаланс попиту і пропозиції електроенергії (потужності) з метою забезпечення надійності поставок електроенергії, а для інвесторів велику економічну привабливість проектів будівництва накопичувачів енергії».

Планується, що Thurcroft стане учасником оптових енергоринків, а також тендерів на надання послуг з частотного регулювання, забезпечуючи попит на електроенергію і одночасно оптимізуючи доходи від використання накопичувача.

Компанія Gresham House Energy Storage Fund придбала накопичувач енергії Thurcroft за £32,5 млн ($42,32 млн) з умовою виплати додаткової винагороди у розмірі до £750 тис. Thurcroft став 11-м діючим накопичувачем енергії, що знаходиться у власності компанії. Сумарна потужність накопичувачів енергії у портфелі компанії досягла 265 МВт.

В даний час у Великобританії встановлена потужність накопичувачів енергії становить близько 1 ГВт, і ринок потребує подальшого зростання потужності накопичувачів для забезпечення переходу до «чистої» енергосистеми. «Великобританії в найближчі кілька років буде потрібно ввести в експлуатацію не менше 10 ГВт потужності накопичувачів енергії з тим, щоб забезпечити організований перехід до електроенергетичного ринку на базі ВДЕ, і компанія поставила мету по введенню в експлуатацію 350 МВт потужності накопичувачів енергії до кінця цього року», - говорить керуючий директора Gresham House Бена Гесте.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка