У Британії створюють біо-оселю, яка перетворить відходи в електроенергію

У Великобританії на території кампусу Ньюкаслського університету створюється «біологічна» оселя, яка перетворюватиме відходи в електроенергію.

Проект OME реалізується спільно з Нортумбрійським університетом і покликаний вивчити вплив мікроорганізмів на здоров'я людей, передає ecotechnica.com.ua

Технології та матеріали, призначені для випробувань в OME, будуть розроблятися і попередньо досліджуватися у лабораторії, над якою побудують інноваційне біо-житло. Крім іншого, планується впровадити процеси, що дозволяють перетворювати побутові відходи і продукти життєдіяльності людини в електроенергію.

ОМЕ та об'єднана з ним лабораторія є частиною Центру вивчення біотехнологій у штучному середовищі (HBBE) Ньюкаслського університету.

«Ніде в світі немає нічого схожого на OME — заявив професор Мартін Дейд-Робертсон. – Будівля стане майданчиком для створення технологій, що значно перевершують сучасні».

Будівництво "біологічної" оселі планується завершити у найближчі місяці.


Експериментальне біо-приміщення буде мінімально залежним від звичайної інфраструктури. Оселя спроектована таким чином, що панелі, що покривають зовнішні і внутрішні стіни, можна міняти місцями між собою. Це буде потрібно для тестування зразків матеріалів, які будуть отримувати за допомогою мікробів.

Дослідження у цьому напрямку поки знаходяться на початковій стадії, але вже є прогрес в сфері виведення бактерій, що виробляють полімери і мінерали. Наприклад, у 2019 році створили кишкову паличку, що виробляє частинки вапняку.

Разом з цим житлове приміщення повинно стати прикладом екологічної будівлі. Це передбачає і зменшення викидів парникових газів у процесі будівництва, і облаштування сприятливого для здоров'я середовища.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка