У Британії прискорили збірку вітрогенераторів у 60 разів

У Британії мають намір автоматизувати і в рази прискорити виробництво вітрогенераторів для морських і наземних електростанцій у 60 разів.

Технологію ROBOMAG розробили британська компанія Magnomatics, дочірнє підприємство Шеффілдського університету, передає hightech.plus

Технологія дозволяє відмовитися від ручної установки більш ніж 200 магнітів для кожного вітряка і перекласти це на роботів. При цьому час, необхідний для позиціонування одного магніту скорочується з години до 55 секунд.

"Створивши практичну демонстрацію роботизованого розміщення магнітів, ми зможемо показати скорочення часу, необхідного для позиціонування кожного магніту з майже години до 55 секунд — і в майбутньому прискорити це виробництво ще більше, - пояснив гендиректор Magnomatics Олексій Вінтер. - Проект дозволить краще зрозуміти, як можна автоматизувати процес у майбутньому для розвитку вітроенергетики".

Стандартна процедура складання вітряків вимагає ретельного встановлення 204 великих магнітів, кожен з яких важить близько 18 кг і створює магнітну силу до 3 кН. Незалежно від навичок фахівця, процес займає близько години - а у масштабі підприємств, які відповідають за великі енергетичні проекти, повторювані цикли забирають тижні і місяці. Magnamitcs замінює людей на робототехнічні маніпулятори, які швидко налаштовуються, працюють без перерви на обід і ніколи не помиляються.

На додаток до швидкості збірки Magnamatics дозволяє відмовитися від спеціалізованого оснащення, що також знижує вартість виробництва кожного генератора. Система універсальна - кожен ROBOMAG програмується окремо у залежності від розміру і типу вітрогенератора, який збирається. Крім того, на відміну від ручного процесу, автоматизована установка не представляє небезпеки для збирачів-людей, які раніше могли пошкодити руки через передчасне з'єднання магнітів і корпусу вітрогенератора.

«У найближчі кілька років автоматизація знизить вимоги до працівників підприємств, оскільки технологія Magnomatics легко конфігурується під завдання замовника і пристосована до роботи на діючих заводах», - заявляють розробники у відеоролику, де маніпулятори вже працюють і збирають тестові зразки роторів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка