У Британії попит на водень зросте до 10 ТВт-год у 2030 році

У Великобританії попит на водень на низьковуглецевий водень зросте до 10 ТВт- год у 2030 році.

Про це йдеться у новому звіті Cornwall Insight, передає world-energy.org

До 2050 року попит на низьковуглецевий водень в умовах промислової декарбонізації може збільшитися до 37 ТВт-год.

В аналітичному документі розглядаються галузі промисловості, які у даний час споживають водень або мають потенціал для збільшення використання низьковуглецевого водню.

Найбільший попит - 36 ТВт-год – як передбачається, забезпечать високотемпературні промислові процеси, у яких водень замінить природний газ та інші викопні види палива.

«Враховуючи значення капітальних витрат на електролізери і морський вітер від Департаменту бізнесу, енергетики та промислової стратегії (BEIS) і Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), ми оцінюємо інвестиції у створення цієї інфраструктури у близько 23 млрд фунтів стерлінгів, - заявив Дева Деварадж, аналітик з моделювання в Cornwall Insight. - Промисловість Великобританії, вносячи 331 млрд фунтів стерлінгів у ВВП (17%), також забезпечує 18% викидів вуглецю, які можуть бути скорочені за допомогою декількох шляхів декарбонізації: приміром, промислові процеси, що використовують виробництво електроенергії та тепла на основі викопних джерел, можуть бути переведені на поновлювані джерела, а процеси, що вимагають викопного палива для виробництва тепла, можуть бути електрифіковані».

Однак водень відіграє істотну роль у промисловій декарбонізації, наголошує Дева Деварадж. "Водень універсальний: його можна використовувати у якості вихідної сировини, відновника і для виробництва тепла, - зазначив він. - Використання низьковуглецевого водню у промисловості стане каталізатором для розширення його виробництва і призведе до впровадження водневих технологій в інших секторах кінцевого використання».

Споживання низьковуглецевого водню буде залежати від швидкості обезвуглеводнення виробничих потужностей, наголошує він. «Незважаючи на те, що на виробників хімічної продукції припадає менше 1% від загального попиту на водень, вони є остаточними споживачами з дуже невеликою варіабельністю, - зауважив Дева Деварадж. - Промисловий тепловий процес демонструє найбільший потенціал потреби у водні (98 %); на нього значною мірою впливає швидкість проникнення низьковуглецевого водню".

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка