У Британії почнуть карбувати монети з відходів

У Великобританії вилучатимуть золото зі старої техніки для карбування монет.

Угоду про вилучення 99% і більше золота з друкованих плат пристроїв Королівський монетний двір підписав з канадським стартапом Excir, передає bbc.com

Британський виробник монет вилучатиме зі старих телефонів і ноутбуків золото і дорогоцінні метали.

«Технологія вплине на одну з найбільших екологічних проблем у світі, - каже виконавчий директор монетного двору Енн Джессопп. – Електронне та електричне обладнання, викинуте у 2021 році, буде важити більше 57 мільйонів тонн і якщо нічого не буде зроблено для вирішення цієї проблеми, до 2030 року обсяг електронних відходів досягне 74 мільйонів тонн - майже подвоєння тоннажу за десятиліття».

Технологія дозволяє вибірково націлюватися і витягувати дорогоцінні метали з друкованих плат за лічені секунди.

Згідно з планами, дорогоцінні метали будуть витягуватися при кімнатній температурі на території монетного двору у Ллантрісанте, штат Ронда-Кінон-Таф, замість електронних відходів, що залишають береги Великобританії, для переробки при високих температурах на плавильних заводах.

Початкове використання технології на королівському монетному дворі вже дозволило отримати золото чистотою 999,9, але при повному розширенні воно може також витягувати паладій, срібло і мідь.

"Це відкриває величезний потенціал для Королівського монетного двору та кругової економіки, допомагаючи повторно використовувати дорогоцінні ресурси нашої планети та створювати нові виробництва у Великобританії", - каже Шон Міллард, директор з розвитку Королівського монетного двору.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка