У Британії планують побудувати станцію з виробництва водню потужністю 600 МВт

Поблизу міста Халл (Hull) у графстві Істрайдинг-оф-Йоркшир (Великобританія) побудують станцію з виробництва водню з природного газу у сукупності з системами уловлювання і накопичення вуглецю (carbon capture and storage, CCS).

Проект Hydrogen to Humber Saltend( H2H Saltend) у промисловому кластері Saltend Chemicals Park реалізує норвезька енергетична компанія Equinor, передає ruscable

Перша фаза проекту включає спорудження установки автотермічного риформінгу* потужністю 600 МВт з системою уловлювання вуглецю для подальшого перетворення його у водень, що дозволить промисловим споживачам у Saltend Chemicals Park повністю переключитися на використання водню, а місцевій електростанції перейти на використання 30% суміші водню з природним газом.

Очікується, що реалізація проекту дозволить скоротити викиди CO2 майже на 900 тис. тонн у рік. На більш пізніх етапах проект може бути розширений для обслуговування інших промислових користувачів у кластері і по всьому регіону. Компанія Equinor має намір прийняти остаточне інвестиційне рішення за проектом у 2023 році, за умови політичної підтримки Великобританії, з потенційним початком роботи установки у 2026 році.

У травні 2020 року компанії Equinor, Shell і Total прийняли рішення інвестувати €630 млн у проект Northern Lights – будівництво накопичувачів CO2 потужністю 1,5 млн тонн на рік у Норвегії. Термінал прийому CO2 буде розташований у комуні Ейгарден (Øygarden) у губернії Хордаланн, розташованої на декількох островах на заході Норвегії.

Термінал прийому CO2 буде розташований у комуні Ейгарден (Øygarden) у губернії Хордаланн, розташованої на декількох островах на заході Норвегії. До Northern Lights CO2 буде транспортуватися спеціалізованими суднами, закачуватися і постійно зберігатися на глибині приблизно 2 500 м нижче рівня моря.

На даний час проект очікує остаточного інвестиційного рішення від норвезької влади і схвалення EFTA Surveillance Authority (ESA) – наглядового органу, контролюючого дотримання правил Європейської економічної зони (ЄЕЗ) в Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії, що дозволяє їм брати участь в Європейському внутрішньому ринку. Якщо Норвегія вирішить продовжити реалізацію проекту Northern Lights, то перша черга проекту повинна бути введена в експлуатацію у 2024 році на більш пізніх етапах проект може бути розширений.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка