У Британії перетворюють закинуту вугільну шахту у геотермальну електростанцію

На північному сході Англії затоплену вугільну шахту Хебберн перетворять у геотермальну електростанцію.

Пілотний проект схвалила Рада Південного Тайнсайда, передає teknoblog

Розробка вугільної шахти Хебберн була припинена у 1932 році.

Пілотний проект включатиме буріння двох свердловин для транспортування води із затоплених шахт.

Очікується, що буріння та випробування на життєздатність будуть завершені до III кварталу 2021 року. Dunelm Geotechnical and Environmental Ltd сподівається видобувати воду через свердловини з глибини 300-400 метрів. Для вилучення тепла з води буде використовуватися спеціальний тепловий насос.

Електростанція на ділянці видобутку буде розподіляти енергію для обігріву місцевих будівель. Приміром, житлових багатоповерхових будинків. План полягає у тому, щоб використовувати сонячні батареї і теплоелектроцентраль для вироблення електроенергії.

Шахта Хебберн - лише одна з багатьох, які можуть дати поштовх виробництву геотермальної енергії в країні. Голова відділу інновацій в Coal Authority Джеремі Крукс вважає, що перетворення існуючих вугільних шахт в геотермальні електростанції є "активом, що має стратегічне значення для Великобританії".

У 2020 році у Coal Authority було близько 30 різних проектів, спрямованих на виробництво близько 2,2 ГВт*год геотермальної енергії на покинутих шахтах щорічно. Якщо припустити, що проект "шахта Хебберн" піде за планом, цілком ймовірно, що у Великобританії буде реалізовано ще кілька конверсійних проектів.

Додаткову економію коштів на конверсійних проектах дає британська політика ліквідації, яка вимагає від операторів шахт наявності документації з точним зазначенням ділянок, в яких вони добували. На основі цієї інформації легше визначити площу і тепловіддачу покинутих шахт. Це дозволить знизити ризики розробки даного геотермального проекту.

Аналогічний проект отримав громадське схвалення у минулому році після того, як дослідники з Університету Стратклайда отримали фінансування на ранньому етапі розробки покинутих шахт у Шотландії у рамках свого проекту HotScot. Група вважає, що розвиток геотермальної енергії з шахтних вод по всій Шотландії може забезпечити економічне зростання приблизно на 303 млн фунтів стерлінгів (424 млн доларів), а також створити 9800 робочих місць.

У 2015 році Уряд Великобританії пообіцяв повністю припинити видобуток вугілля протягом десяти років. Для країни, яка стала піонером у світовому видобутку вугілля, а у 2013 році все ще виробляла достатньо "вугільної" енергії, щоб забезпечити електрикою 3 млн житлових будинків, це – помітний зсув у Енергетичній стратегії уряду.

"Вугільні" міста Великобританії сильно постраждали від закриття сотень шахт починаючи з 1980-х років. Це призвело до різкого зростання безробіття у місцевих громадах. Нові проекти стимулюють розвиток альтернативних джерел енергії і повертають такі необхідні робочі місця на північ Англії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка