У Британії до регулювання частоти залучили домашні накопичувачі енергії та дахові сонячні станції

У Великобританії незалежний системний оператор вперше уклав контракт на надання послуг з регулювання частоти з побутовими споживачами-власниками накопичувачів енергії і дахових сонячних електростанцій.

Такі підсумки проведеного National Grid ESO (NGESO) тестового аукціону з відбору постачальників FFR- послуг (Firm Frequency Response) у рамках дворічного проекту, передає ruscable

За підсумками аукціону з відбору постачальників FFR послуг контракт на надання послуг з регулювання частоти у обсязі 4 МВт виграла компанія Social Energy – агрегатор побутових споживачів, у яких встановлені домашні накопичувачі енергії ємнісного типу і сонячні дахові панелі.

Група побутових споживачів, яких представляє на енергоринку Social Energy, отримує можливість видавати надлишок електроенергії, виробленої домашніми сонячними установками, в мережу загального користування у періоди високого попиту і споживати її за низькою або навіть негативною ціною при зниженому попиті. Контрактні зобов'язання на 80% будуть забезпечені за рахунок електроенергії, акумульованої домашніми накопичувачами енергії. Залучення NGESO  таких "зелених" енергоресурсів невеликої потужності до участі в регулюванні частоти при виникненні або загрозі виникнення небалансу потужності в енергосистемі є частиною програми з підготовки національної енергосистеми до роботи з нульовими викидами СО2 і забезпечення можливості інтеграції в енергосистему максимальної кількості об'єктів ВДЕ-генерації до 2025 року.

Аукціон проводиться за тиждень до надання FFR послуг з оплатою за фактом їх надання. Основними завданнями системного оператора при цьому є усунення можливих перешкод для участі в наданні FFR послуг, забезпечення вільної конкуренції серед постачальників зазначених послуг та фінансової вигоди кінцевим споживачам електроенергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: