У Бразилії навчилися добувати водень зі стічних вод заводів з виробництва апельсинового соку

Відтепер апельсини – це не лише джерело вітамінів, а й непоганий «акумулятор». Бразильські вчені розробили спосіб використання стічних вод від виробництва апельсинового соку для вироблення електроенергії. Крім того, використання такого способу допоможе зменшити викиди вуглекислого газу на заводі. Технологія, розроблена вченими державного університету Сан-Паулу (Бразилія), використовує стічні води від обробки апельсинів, щоб зробити водень. Цей хімічний елемент має високу щільність енергії і не забруднює навколишнє середовище, що робить його гарним джерелом екологічно чистої енергії, повідомляє портал FACEPLA.NET

Перші дослідження в рамках проекту завершилися минулого місяці. Наразі проект готовий до пілотного запуску на одному з місцевих заводів з виробництва соку.
 
Науковий співробітник та керівник проекту Сандра Майнтінгуер (Sandra Maintinguer) зазначає, що для реалізації проекту на практиці найкраще підійде використання стічних вод від виробничої діяльності невеликого за масштабом підприємства, де можна генерувати енергію на території виробництва без додаткового транспортування. 
  
Лабораторні тести допомогли Майнтінгуер та її команді виявити, що стічні води від виробництва соку, які містять близько 12 грамів цукру на літр, краще підходять для отримання водню, ніж, приміром, меляса (відходи цукрового виробництва) або барда (відходи виробництва етилового спирту), які містять до 150 грамів цукру на літр і також були випробувані у виробництві екологічно чистої енергії. Цікаво, що значна кількість цукру заважає активному росту бактерій, які його розщеплюють, а це, в свою чергу, шкодить отриманню водню.

Ця технологія особливо підходить для використання у теплих країнах. Майнтінгуер вважає, що теплий клімат Бразилії ідеально підходить для цього, тому що бактерії найкраще ростуть в межах 25 градусів за Цельсієм.

«Ми можемо об'єднати переробку промислових відходів з виробленням енергії, -  говорить Майнтінгуер. – Ми пропонуємо встановити реактор для уловлювання водню і генерувати електрику зі стічних вод. Ця енергія може бути використана для забезпечення електроенергією підприємства».

Проте на даний час виробництво енергії з водню в Бразилії не виходить за рамки лабораторних досліджень. Для відпрацювання цієї технології безпосередньо на заводах по всій країні необхідна державна підтримка і фінансування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка