У Бразилії футбольне поле виробляє електрику від руху футболістів

У Ріо-де-Жанейро з’явилось футбольне поле, що перетворює кінетичну енергію від бігу футболістів на електричну. Відтепер ганяти м’яча на ньому можна цілодобово, адже ліхтарі живляться саме від переробленої енергії. 

01_pavegen-shell-soccer-brazil.jpg

Під покриттям штучного поля встановлено двісті плит, які вироблені з нержавіючої корабельної сталі та перероблених матеріалів. Плити вироблені компанією «Певджейн Сістемс».

Коли футболіст наступає на плиту і продавлює її на 5 мм – кінетична енергія перетворюється вбудованим в неї генератором на електроенергію. Електрика зберігається у літієво-полімерних акумуляторах, а ввечері вона перерозподіляється між прожекторами з якими з’єднане поле. Акумулятор може пропрацювати близько 10 годин, а для забезпечення безперервного вечірнього освітлення, поруч з полем встановили сонячні панелі.

02_pavegen-shell-soccer-brazil.jpg

Стадіон був відкритий восени цього року та є частиною проекту «Зроби майбутнє» від компанії «Shell Oil», що підтримує новаторські ідеї в галузі енергетики.


Футбольна арена знаходиться у Морро-да-Минейра, одній із фавел (районів) Ріо-де-Жанейро. На урочистому відкритті стадіону був присутній легендарний футболіст Пеле. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка