У Болгарії громадяни звертаються до суду через забруднення повітря у столиці

У Болгарії шестеро громадян подали до суду через забруднення повітря у столиці.

Позов, який був поданий в партнерстві з організацією "За Землю", підтримала благодійна організація з екологічного права ClientEarth, передає balkangreenenergynews.com

Серед громадян, які подали скаргу, чоловік, що страждає на гостру астму, сім'я з маленькими дітьми, які живуть поруч з сильно перевантаженою дорогою, і бігунка-любителька.

«Новий план щодо якості повітря в Софії не зможе знизити рівень забруднення повітря у місті до законних меж до 2024 року, як обіцяє столичний муніципалітет, - впевнені позивачі. - Нездатність влади ефективно боротися з незаконним рівнем забруднення повітря є порушенням нашого права дихати чистим повітрям».

На думку позивачів, у плані чітко не визначені заходи, які місто має намір вжити для скорочення забруднення повітря у найкоротші терміни, як того вимагає законодавство Болгарії та Європейського Союзу.

«Жителі Софії живуть з брудним повітрям вже більше 10 років і чекають сміливого плану, який, нарешті, вирішить цю кризу у галузі охорони здоров'я і скоротить тисячі передчасних смертей, пов'язаних із забрудненим повітрям, - сказав Івайло Хлєбаров з "За землю". - На жаль, муніципалітет Софії у черговий раз не зміг цього зробити, державні ресурси повинні використовуватися для швидкої та ефективної боротьби з незаконними рівнями забруднення повітря, а не витрачатися даремно на неясні заходи, не маючи відчутного способу оцінити, чи дійсно вони працюють».

Болгарські суди досі відмовлялися визнавати право громадян і організацій звертатися до суду і оскаржити плани щодо якості повітря, оскільки, на думку суддів, ефективність цих планів не впливає на їх права, зауважили у ClientEarth.

«Європейська комісія розпочала у травні минулого року розглядати порушення щодо питань правосуддя у Болгарії, - зауважують в організації. - Крім того, виконавчий орган ЄС направив уряд до суду ЄС за порушення у галузі забруднення повітря і оголосив йому догану за його послужний список у галузі охорони навколишнього середовища».

"Коли влада не виконує свій обов'язок щодо захисту здоров'я людей, закон повинен дозволити людям реалізувати своє право притягати владу до відповідальності, - сказала адвокат ClientEarth Агнешка Варсо-Б'юкенен. - Але болгарські суди знову і знову відмовляли людям у цьому праві: прийшов час, щоб це змінилося".

Тепер позивачі повинні почекати, щоб побачити, чи буде їм надано право звернутися до суду. Якщо це так, то буде призначена дата слухання.

Протягом останніх 10 років Софія не відповідала законодавчим стандартам якості повітря для дрібних частинок пилу у категорії PM10. За даними Європейського агентства з навколишнього середовища, у 2018 році до 65% міського населення Болгарії піддавалося впливу концентрацій тонкодисперсних твердих частинок PM 10, які перевищували стандарти ЄС. Щорічні рівні тонкодисперсних твердих частинок (PM2, 5) не реєструвалися у місті протягом останніх трьох років через недостатність даних.

За останнє десятиліття якість повітря поступово покращилася. Проте у 2020 році більше половини столичних станцій моніторингу зафіксували незаконні рівні ТЧ10 більше 35 разів протягом року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка