У Білорусі випускатимуть чіпси і батончики з комах

Білоруський стартап «Онто-біотехнології» спільно з компанією «Онега» почали випуск чіпсів із цвіркунів. Наступними продуктами стануть макарони і батончики, пише Greenbelarus.info.

Чіпси з цвіркунів з'являться в магазинах в новому році. За виглядом вони не відрізняються від звичайних і з них не стирчать лапки комах. Борошна з цвіркунів у чіпсах всього 2%, але цього достатньо, щоб в складі з'явилися білок і хітин. Хітин корисний для травлення і сприяє схудненню, іноді використовується у фармакології. Рецептуру вже затвердили і зробили пробну партію. Чіпси будуть трьох видів: з сіллю, цибулею і сметаною і чимось м'ясним (поки не вирішили). Крім того, у продаж надійдуть консервовані і заморожені цвіркуни.

Виробництво знаходиться в Мінському районі, займає 700 м2 і буде розширюватися навесні ще на 3000 м2. Поки воно отримує 4 тонни цвіркунів на місяць. З такої кількості комах можна отримати 1,2 тонни борошна і… близько 8 тонн екскрементів з високим вмістом азоту, фосфору і калію.


З 20 січня в продаж надійде консервований цвіркун, продажі почнуться в Росії і практично відразу в Білорусі і Євросоюзі.

«Ми довго шукали технологію, яка дозволить упаковувати свіжого цвіркуна в консервні банки і при цьому не будуть додаватися консерванти. У підсумку ми знайшли один завод, який зміг задовольнити наші вимоги», – каже керівник стартапу Сергій Макаров.

Через зміни клімату комахи можуть більшою мірою увійти в раціон людей, ніж зараз. Приводом може слугувати можлива продовольча криза. Згідно з оприлюдненою восени доповіддю ООН, при потеплінні більш ніж на півтора градуси можуть частково зникнути комахи, які запилюють сільськогосподарські культури.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: