У Бельгії встановили сонячну станцію над грушевим садом

У місті Бірбек(Бельгія) змонтували над грушевим садом сонячну електростанцію потужністю 13,3 кВт.

Проект покликаний об’єднати СЕС з сільськогосподарськими угіддями реалізується за фінансової підтримки уряду фламандського регіону країни і двадцяти компаній, передає ecotechnica.com.ua

Експериментальна сонячна електростанція складається з трьох рядів панелей. Фотомодулі розмістили безпосередньо над деревами на висоті 4,6 метра, обраної відповідно до розміру сільськогосподарської техніки, що застосовується при вирощуванні груш.

Грушеві садки, які у Бельгії зазвичай накривають сітками від граду, мають опори і якнайкраще підходять для встановлення сонячних електростанцій. Крім того, груші – багаторічна культура, яка не потребує проведення частих орних та інших робіт технікою, якій заважатимуть надземні конструкції.

Причому панелі розташовані таким чином, що вони, по-перше, ефективно закривають посадки від граду, а, по-друге, не затінюють рослини в основну частину дня. Щоб домогтися такого ефекту, конфігурацію системи вчені попередньо змоделювали в самостійно розробленій програмі.


Окрема сонячна панель потужністю 185 Вт складається з 36 фотоелементів розміром 156х156 мм (чотири горизонтальних ряди по дев'ять осередків у кожному). За рахунок прозорої тильної сторони модулів і проміжків між осередками конструкція має ступінь прозорості 40%. У панелях використовуються звичайні кремнієві фотоелементи з ефективністю перетворення сонячної енергії 21%.

«Сонячні елементи на основі кремнію були обрані завдяки їх надійності і невисокій ціні, - пояснюють дослідники. - У створеному проекті використовувалися модулі серії Lumina словенської компанії BISOL, вартість яких становить 1 євро у перерахунку на кожен Ват максимальної потужності, при цьому масштабування систем дозволить скоротити ціну одиниці вихідної потужності».

Протягом усього експерименту вчені стежать за мікрокліматом саду, фіксуючи температуру і вологість повітря, температуру листя, а також вивчають вплив установки сонячних батарей на врожайність і якість груш. Результати дослідження планується публікувати найближчим часом.

Сонячна електростанція над грушевим садом стане першим етапом реалізації програми з трансферу технологій, в рамках якої до березня 2021 року планується створити ще дві СЕС із двосторонніми фотопанелями з системою стеження за сонцем.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка