У Бельгії дозволять громадам інвестувати у морські вітропарки

З 2023 року громади у Бельгії зможуть інвестувати у морські вітряні турбіни і використовувати згенеровану електроенергію.

Така пропозиція була внесена на розгляд до Ради Міністрів Бельгії міністром з енергетики Тіне Ван дер Стратен, 15 травня, передає brusselstimes.com.

«Я хочу залучити наших громадян, щоб створити місцеву базу підтримки, - зауважила вона. – Зараз Бельгія займає п'яте місце у світі за кількістю морських вітряків, які є національною гордістю, так само як картопля фрі, шоколад і пиво, я хочу, щоб всі бельгійці могли розділити цю гордість і пожинати плоди».

На її переконання, нововведення дозволить громадянам Бельгії відігравати більш активну роль на ринку електроенергії.

«Морські вітряні турбіни зараз забезпечують «зеленою» електроенергією вже 2,2 мільйона бельгійців, - зазначив міністр Північного моря Вінсент Ван Квікенборн. – Ми хочемо подвоїти цю потужність до 2030 року, щоб люди могли не тільки використовувати відновлювану енергію, а й стати співвласниками разом зі спеціалізованими компаніями морських вітряних турбін».

Таким чином розробники вітроенергетичних проектів можуть використовувати додатковий приватний капітал, додав Вінсент Ван Квікенборн.

У Бельгії вже було реалізовано кілька експериментальних проектів щодо участі громадян у зеленій енергетиці, але юридично вони не були оформлені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка