У Барселоні вуличні ліхтарі працюють завдяки сонцю та вітру

На одній із прибережних вулиць Барселони (Іспанія) встановили ліхтарі, які одночасно використовують енергію сонця та вітру. 

Наразі місто має шість інноваційних освітлювачів, які облаштовані двома сонячними панелями та вітровою турбіною. Одночасне використання двох джерел відновлювальної енергії дозволяє забезпечувати вулицю світлом протягом десяти годин. 

Згідно з підрахунками розробників, шість ліхтарів виділятимуть щорічно на дві тонни менше СО2, аніж ртутні чи натрієві пари у звичайних системах. 

Як зазначає заступник керівника з розвитку інфраструктури Барселони Мануель Вальдес, проект, в рамках якого до кінця 2015 року у місті повинно з’явитися 700 інноваційних вуличних ліхтарів, покликаний стати головним кроком до енергонезалежності населеного пункту. 

9.jpg

Наразі розробники намагаються зробити систему вуличного освітлення більш ефективною та екологічною – обсяги енергії, отриманої від сонця та вітру, повинні зрости, а викиди СО2 -  зменшитися.

Примітно, що Барселона, яка поставила за мету протягом наступних 40 років повністю перейти на відновлювальні джерела енергії, наразі виробляє 2% електроенергії з ВДЕ, а в 2016 році планує підняти цей показник до 10%. 

По темі: Все більше українських сіл переходять на вуличне освітлення від сонячних батарей

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка