У Африці будують велику зелену стіну для захисту від Сахари

В Африці зводять велику зелену стіну - нове диво світу – аби зупинити розширення пустелі Сахара.

Згідно з проектом, на території 11 африканських країн від Джібуті на заході до Сенегалу на сході континенту буде висаджена смуга дерев шириною 16 км і довжиною 7775 км, передає ribalych.

На висадку і догляд за мільйонами дерев потрібно 8 млрд доларів. На даний момент "Велика зелена стіна" вже висаджена на 15%, в одному тільки Сенегалі посаджено понад 11 млн дерев.

Стіна вже благотворно впливає на екологію та економіку континенту. Ґрунт, завдяки зеленій зоні, менше висихає і вивітрюється, відновлюється мікроклімат, стало можливим знову вирощувати сільськогосподарські культури.

Наразі концепція стіни зазнає змін. Виявилося, що не обов'язково висаджувати дерева на кордоні з пустелею, просте активне сільськогосподарське використання земель дає гарний ефект та приносить прибуток.

Спочатку у проекті, який був представлений ще у 2007 році, брало участь 12 країн, потім приєдналося ще 9.


Сьогодні в Ефіопії відновлено 15 млн га земель, у Нігерії - ще 4,8 млн га, а до кінця проекту - до 2030 року - планується відновити близько 100 млн га грунту.

"Велика зелена стіна" створить 350 тисяч робочих місць в регіоні, а висаджена рослинність зможе поглинути з атмосфери Землі 250 млн тонн вуглекислого газу.

На території Сахари також планують встановити потужні вітрові і сонячні електростанції, які сприятимуть випаданню великої кількості опадів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка