У 400 бюджетних закладах Києва працює система дистанційного контролю енергоспоживання

У 400 бюджетних закладах Києва працює система дистанційного контролю енергоспоживання.

Як зазначив мер Києва Віталій Кличко, система дозволяє на відстані моніторити температуру у приміщеннях, управляти обладнанням індивідуального теплопункту, вчасно виявляти порушення у роботі, а головне - оперативно реагувати на зміну погоди та графіка роботи закладу, передає kiev.klichko.org

«Вночі або під час канікул, коли навчання не проводиться, рівень енергоспоживання можна знижувати до необхідного технічного мінімуму, - пояснює столичний мер. – Ми повинні всюди використовувати нові сучасні технології - і зараз Київ є прикладом для інших міст».

Наразі столична влада продовжує запроваджувати унікальну для України систему дистанційного контролю енергоспоживання у школах та дитсадках.

Так, збудований ще 55 років тому дитсадок No402 мав безліч технічних проблем, а у  приміщенні було постійно прохолодно. Два роки тому у дитсадку утеплили фасад та вікна, а у 2017 встановили систему дистанційного контролю енергоспоживання. Як результат перебування дітей у приміщеннях стало комфортнішим.

"Ми мали старі вікна, холодні приміщення, - розповіла завідуюча дитсадка Валентина Яценко. - Завдяки термосанації ми відродилися: стало тепло, а плата за споживання енергоресурсів суттєво зменшилася».

Загальні витрати за тепло у освітніх закладах Києва цього року склали близько 800 мільйонів гривень. Оснащення теплових пунктів системами погодного регулювання дозволило економити енергоспоживання у обсязі 25-30%. 

За даними фахівців, лише за період зимових канікул завдяки автоматиці вдалося зекономити 1,5 млн гривень. За попередніми підрахунками, система моніторингу дозволить додатково економити 10%.

"Система дистанційного контролю енергоспоживання дає можливість економити 30-40% енергії або 300 мільйонів гривень на рік, - зазначив Віталій Кличко. - На ці кошти можна побудувати два дитячі садки".

Під час відвідування садочку мер Києва підписав Меморандум про партнерство між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Київською міськдержадміністрацією щодо запровадження систем енергоменеджменту в бюджетній сфері для підвищення енергоефективності будівель бюджетних установ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка