У 2022 році газотранспортна система України готова закачувати біометан

У наступному році році газотранспортна система України готова закачувати біометан у мережі за умови виконання всіх необхідних технічних і нормативних вимог.

Про це заступник генерального директора з розвитку і трансформації Оператора ГТС України Павло Станчак повідомив під час «Сьомого українського газового форуму», передає kosatka.media

«Завдяки розгалуженості української ГТС, виробники біометану зможуть підключитися до газових мереж на більшості території України, - запевняє він. – У нас вже є попередня заявка на підключення до мережі від одного з виробників біометану і ми дуже зацікавлені, щоб їх ставало якомога більше».

Перспективи розвитку виробництва і транспортування біометану більш доступні в короткостроковій перспективі, на відміну від водню, зазначив під час виступу Павло Станчак.

«Законопроект № 5464 «Про альтернативні види палива», прийнятий Верховною Радою, дає потужний старт для переорієнтації країни на використання екологічних видів палива, - зазначив він. – Для Оператора ГТС України важливо, що біометан можна транспортувати по українській газотранспортній системі і потенційно експортувати в країни ЄС, де він користується значним попитом».

Біометан може істотно сприяти декарбонізації економіки, роблячи поновлювані гази доступними для транспорту, промисловості та енергетики, зазначає Павло Станчак, додаючи, що є приклади в ЄС, коли оператори ГТС закуповують біометан на власні потреби з метою декарбонізації діяльності з транспортування енергоносіїв.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка