У 2021 році збитки від стихійних лих досягли $280 млрд

У 2021 році стихійні лиха завдали загальних збитків у розмірі $280 млрд, з яких приблизно $120 млрд було застраховано.

Як повідомляє перестраховик Munich Re, 2021 рік порівняно з 2005 і 2011 роками виявився другим найдорожчим для страхового сектора, передає interfax.com.ua

«Найдорожчим стихійним лихом минулого року став ураган Іда із загальними втратами розміром $5 млрд(застраховані збитки становили $36 млрд), - зазначають у Munich Re. - У Європі раптові повені після сильних дощів завдали збитків у розмірі $54 млрд (46 млрд євро) – у історії Німеччини це найдорожче стихійне лихо».

Багато погодних катастроф відповідають очікуваним наслідкам зміни клімату, що робить невідкладним завданням підвищення готовності до втрат та захист клімату, наголошують у Munich Re.

«Картини стихійного лиха у 2021 році викликають тривогу, – зазначає член правління компанії Торстен Джеворек. - Кліматичні дослідження все частіше підтверджують, що екстремальні погодні умови стали більш ймовірними, суспільствам необхідно терміново адаптуватися до погодних ризиків, які зростають і зробити захист клімату пріоритетом».

Згідно з повідомленням, на США припала дуже висока частка збитків від стихійних лих у 2021 році(приблизно $145 млрд), з яких було застраховано близько $85 млрд. Як загальні, так і застраховані збитки були значно вищими, ніж у два попередні роки(загальні збитки у 2020 році – $100 млрд, 2019 році – $52 млрд; застраховані збитки у 2020 році – $67 млрд, 2019 році – $26 млрд).

Найдорожче стихійне лихо минулого року – ураган Іда, що пройшов 29 серпня за 90 км на південь від Нового Орлеана, категорія 4, другий за руйнівністю, швидкість вітру становила близько 240 км/год(150 миль/год). Десятки тисяч будівель були пошкоджені або зруйновані. Система дамб у Новому Орлеані, яка була посилена після урагану Катріна у 2005 році, витримала штормові хвилі, тим самим запобігши набагато більшим втратам.

Потім ураган Іда попрямував на північний схід, викликавши сильну повінь, зокрема, у Нью-Джерсі та столичному районі Нью-Йорка.

Загалом ураган Іда завдав збитків у розмірі $65 млрд, з яких приблизно $36 млрд було застраховано(55%). Загалом загинуло 114 людей.

Слідом за попередніми рекордними 30 названими тропічними штормами у 2020 році штормова активність упродовж сезону ураганів 2021 року знову була значно вищою за довгострокове середнє значення (14,3 за період з 1991 до 2020 року) з 21 названим тропічним штормом.

У грудні 2021 року серія сильних штормів у кількох штатах центральної та південно-східної частини США призвела до винятково високих втрат, особливо у грудні. Десятки сильних торнадо зі швидкістю вітру до 310 км/год(190 миль/год) спустошили шість штатів. Особливо сильно постраждало місто Мейфілд(штат Кентукі), де масивний клиноподібний торнадо EF4 з довгими гусеницями пронісся околицями. Більшість міста, зокрема свічковий завод, були вщент зруйновані. За початковими оцінками, загальні збитки становили близько $5,2 млрд, прогнозовані застраховані збитки становили $4 млрд. Приблизно 90 людей загинуло.

У лютому виняткова хвиля холоду принесла крижані температури навіть на південь США. Температура -8°C (17°F) була зафіксована у місті Х’юстон(південь Техасу). Хоча у штаті Техас приблизно раз на десятиліття трапляються великі заморозки, енергетика, інфраструктура та будівлі штату часто виявляються недостатньо підготовленими до таких умов. Мільйони людей залишилися без електрики. Загалом зі збитками розміром $30 млрд (половина з яких були застраховані) ця подія стала третім за величиною стихійним лихом 2021 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка