У 2021 році у Франції запустять установку з перетворення зайвої «зеленої» електроенергії у водень

У 2021 році у Франції запустять комплексну енергоустановку з перетворення зайвої «зеленої» електроенергії у водень, який в подальшому використовуватиметься як паливо для газової турбіни.

Наразі для реалізації проекту HYFLEXPOWER утворено консорціум, до якого входять компанії Engie Solutions( Франція), Siemens Gas and Power (Німеччина), Centrax (Великобританія), Arttic (Франція), німецький аерокосмічний центр German Aerospace Center DLR і чотири європейських університети, передає ruscable

Проект реалізовуватиметься на майданчику підприємства Smurfit Kappa у французькій комуні Сайя-сюр-В'єнне (Saillat-sur-Vienne), де компанія Engie Solutions експлуатує енергоблок комбінованого циклу потужністю 12 МВт, що виробляє в тому числі пар для потреб підприємства. «Модернізована діюча промислова газова турбіна Siemens SGT-400 дозволить перетворювати накопичений водень в електричну і теплову енергію, - зазначають у Siemens. - В ході демонстраційних випробувань живлення газової турбіни буде здійснюватися сумішшю природного газу і водню і в кінцевому підсумку дозволить перевести установку на 100% використання водню – як результат турбіна SGT - 400 скоротить викиди CO2 на 65 тис. тонн на рік при базовому навантаженні».


Проект розрахований на чотири роки і буде реалізовуватися у кілька етапів. В рамках першого етапу минулого місяця укладено контракт і розпочато інженерні розробки. У 2021 році на дослідно-демонстраційному майданчику буде змонтована установка з виробництва і зберігання і водню. На 2022 рік запланована установка газової турбіни, що працює на суміші природного газу і водню, і демонстрація роботи пілотної установки. У 2023 році відбудеться пілотна демонстрація можливості роботи турбіни зі 100% часткою водню у складі суміші, виробленої з використанням надлишків «зеленої» електроенергії.

Основне фінансування проект загальною вартістю € 15,2 млн отримає від Єврокомісії у рамках програми з досліджень та інновацій Horizon 2020.

Проект HYFLEXPOWER покликаний довести, що водень можна виробляти з електроенергії на базі ВДЕ, накопичувати, а потім використовувати у якості палива (паливна суміш з природним газом з вмістом водню до 100%) для газотурбінних установок теплоелектроцентралей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка