У 2020 році світ встановив 96,3 ГВт вітрових станцій

У 2020 році у світі було встановлено вітрові електростанції загальною потужністю 96,3 ГВт.

Такі дані опублікувала компанія BloombergNEF (BNEF), передає about.bnef.com

«Це абсолютний рекорд за всю історію, - зазначають аналітики. - Для порівняння, у 2019 році було встановлено всього 60,7 ГВт».

Основна частина побудованих минулого року електростанцій - 94% - розташована на суші.

Абсолютний світовий рекорд - це заслуга Китаю. BNEF підрахувала, що у КНР були введені в експлуатацію 57,8 ГВт вітроенергетичних потужностей.

"Хоча кожен регіон ввів в експлуатацію більше вітроенергетичних потужностей, ніж роком раніше, безпрецедентне зростання, що спостерігається у 2020 році, слід віднести на рахунок китайського вітроенергетичного ринку, — кажуть автори звіту. - Майже кожен виробник турбін зараз продає вітрогенератори в Китай, і у 2020 році це був другий за величиною ринок для GE і Vestas».

"Більше двадцяти виробників турбін поставили вітрові турбіни у Китай, і багато хто з них змогли подвоїти або потроїти встановлену потужність у порівнянні з минулим роком», — зазначає Лео Ван, співробітник Bnef у Пекіні.

За оцінкою компанії, минулого року у США було введено в експлуатацію 16,5 ГВт нових вітроенергетичних потужностей, що також є рекордом. Це приблизно відповідає раніше опублікованим даним Американської асоціації чистої енергії (ACPA). Бурхливе зростання пояснюється бажанням розробників ввести проекти в експлуатацію до початку зниження федеральних податкових відрахувань (Tax credits).

Більше половини вітрогенераторів (51%), введених в експлуатацію у 2020 році, були поставлені чотирма виробниками: американським General Electric(GE), датським Vestas, китайськими Goldwind і Envision. Кожен з них подолав позначку у 10 ГВт введених у експлуатацію машин. Відзначається, що розрив між провідними виробниками і більш дрібними гравцями збільшується.

GE і Goldwind зайняли два верхні рядки у рейтингу цього року, сконцентрувавшись на найбільших ринках. На думку авторів, Vestas, який зайняв третє місце, «бере на себе менший ринковий ризик, оскільки у минулому році його турбіни були введені в експлуатацію у 34 країнах». Навпаки, 98% нових турбін Goldwind встановлено у Китаї, а частка США в установках GE склала 70%.

Всього у базі даних BNEF зареєстровані нові вітрові електростанції, що почали повноцінну комерційну діяльність у 2020 році у 44 країнах.

Siemens Gamesa зберігає свої позиції лідера на ринку офшорної вітроенергетики. У минулому році вона ввела в експлуатацію 1,91 ГВт морських вітряних турбін.

Vestas придбала MHI Vestas Offshore Wind у кінці 2020 року і прагне позиціонувати себе у якості провідного постачальника турбін для морської вітроенергетики. У минулому році датська компанія зайняла лише сьоме місце на ринку морської вітроенергетики, пропустивши вперед, крім Siemens Gamesa, п'ятьох китайських виробників: Shanghai Electric, Mingyang, Envision, Goldwind і CSSC.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка