У 2020 році Китай збільшив викиди на 1,7%

У 2020 році викиди у Китайській Народній Республіці виросли у порівнянні з попереднім роком на 1,7% і склали 14 400 млн метричних тонн CO2.

За даними дослідницької компанії Rhodium Group, Піднебесна стала єдиною великою економікою, яка збільшила викиди парникових газів торік, тоді як у більшій частині світу з огляду на пандемію COVID-19 спостерігався спад, передає Bloomberg

Збільшення викидів зумовила важка промисловість і будівництво нерухомості. Минулого року обсяг виробництва у промисловості і будівництві збільшився на 2,8%, сталеливарного виробництва – на 7%, а видобутку цементу і вугілля – на 2,5% і 1,4% відповідно, йдеться у звіті.

«Попри те, що за останнє десятиліття зростання викидів було нижче середнього показника у 3,3%, останній показник викликає стурбованість з приводу здатності країни виконати свою обіцянку про досягнення вуглецевої нейтральності до 2060 року, - зазначають експерти Rhodium. - Китаю треба відійти від своєї нинішньої траєкторії зростання, заснованої на викопному паливі».

Під час щорічного засідання парламенту, найважливішої політичній події року у країні, влада оголосила основні екологічні цілі для свого 14-го п'ятирічного плану, що охоплює період з 2021 по 2025 рік. КНР планує скоротити викиди вуглецю на одиницю валового внутрішнього продукту на 18% до 2025 року, тобто на тому ж рівні, який був намічений у попередньому п'ятирічному плані.

Пандемія зумовила скорочення викидів вуглекислого газу від виробництва енергії до найнижчого рівня з часів Другої світової війни, але як тільки протиепідемічні обмеження, пов’язані з COVID-19, будуть зняті і економічна активність відновиться, викиди різко збільшаться – вже до кінця цього року. За весь 2020 рік викиди вуглекислого газу від виробництва енергії знизилися на 5,8% у порівнянні з попереднім роком. Згідно з аналізом, у 2021 році зростання може скласти 10%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка