У 2018 році Норвегія стала світовим лідером з продажу електромобілів

У 2018 році майже кожен третій проданий у Норвегії новий автомобіль був електрокаром.

Про це повідомила незалежна автомобільна організація "Норвезька дорожна федерація" (NRF) 2 січня, передає DW.

Загалом у минулому році у Норвегії реалізували 148 тисяч нових машин. За даними NRF, на автомобілі з електроприводом припало 31,2% всіх проданих торік нових автівок.

Для порівняння: у 2017 році частка електрокарів у продажах становила 20,8%. Однак найяскравіше про зростання обсягів продажів електромобілів свідчать показники 2013 року: ще п'ять років тому у Норвегії на електрокари припадало 5,5% продажів.

З метою скоротити викиди шкідливих речовин уряд Норвегії звільнив власників електромобілів практично від усіх податків та зборів. На додачу, для електрокарів ввели безкоштовне паркування.

Будучи найбільшим експортером нафти та газу серед європейських країн Норвегія має найвищі продажі електрокарів у світі у розрахунку на кількість населення. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), яке враховує у своїй статистиці й гібридні автомобілі, у 2017 році у Норвегії частка екологічних автомобілів у продажах становила 39% - найвищий показник на планеті, друге місце посіла Ісландія з 12%, а третє – Швеція з 6%. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: