У 2017 році загальна потужність об'єктів ВДЕ в Україні зросла більш ніж на 10%

У 2017 році в Україні загальна потужність об'єктів відновлюваної енергетики зросла більш ніж на 10% - до 1,5 ГВт. 

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк, частка альтернативної енергетики зростає швидкими темпами завдяки довірі інвесторів і прозорій процедурі виділення регулятором "зеленого" тарифу  для нових проектів, передає LB.ua

«За 1 квартал 2018 року вже введено в експлуатацію 159 МВт генерувальних потужностей відновлюваних джерел енергії, що у 2,4 рази перевищує результати 1 кварталу 2017 року - вітрові електростанції і сонячні електростанції склали 92% потужностей, - продовжує Дмитро Вовк. – При цьому у перші три місяці поточного року НКРЕКП встановила "зелений" тариф для 54 об'єктів електроенергетики, серед яких 40 сонячних, 4 вітрові, 8 біогазових електростанцій і 2 малі гідроелектростанції».
Середня одинична потужність введених в експлуатацію за 3 місяці 2018 року об'єктів ВДЕ становить 3 МВт. Лідером зі введення в експлуатацію об'єктів ВДЕ у I кварталі 2018 року стала Херсонська область (49,5 МВт).

У березні 2018 року частка об'єктів ВДЕ у виробництві електроенергії становить 1,4%, вартості електроенергії - 5,4%, відзначили в НКРЕКП.

Розвиток відновних джерел енергії є одним із системних пріоритетів діяльності НКРЕКП, продовжує Дмитро Вовк. 

«Комісія виділяє "зелені" тарифи новим проектам на основі чітко прописаних процедур - інвестори бачать, що Комісія виконує свою функцію і бере участь у розвитку галузі», - зауважує Дмитро Вовк.  
Сьогодні в Україні створено сприятливі економічні умови для зростання відновлюваної енергетики, - погоджується президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України Віталій Давій. - Зарубіжні інвестори повірили в Україну, інтерес до українського ринку зріс, з'явилися нові гравці, інвестиції, запустилися процеси фінансування українськими банками". 

Як зазначає експерт Науково-виробничої фірми "Зонд" Андрій Осташ, політика регулятора сприяє розвитку великих та дрібних проектів відновлюваної енергетики.

Головним фактором стимулювання розвитку альтернативної енергетики експерти називають "зелений" тариф - спеціальний тариф, за яким держава, в особі державного підприємства "Енергоринок", купує у підприємств і фізичних осіб електроенергію, вироблену з використанням відновлюваних джерел енергії.

"Зелений" тариф є хорошим стимулом і для того, щоб встановлювати сонячні панелі на будинку, і для того, щоб будувати промислові сонячні електростанції, - говорить він. - Поступово він буде знижуватися, поки частка поновлюваних джерел не сягне 10% від загальної кількості вироблюваної в країні енергії, і тоді вироблення буде розраховуватися на загальних підставах - це хороший механізм, щоб підняти частку відновлюваних джерел електроенергії і зменшити шкідливі викиди і екологічний збиток". 


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка